نشست تجلیل از نخستین فارغ‌التحصیلان مرکز جامع علمی کاربردی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در مقطع کاردانی با حضور حسین نقره کار شیرازی، دبیرکل اتاق ایران و حسین میرمحمد صادقی، رئیس مرکز جامع علمی و کاربردی اتاق ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، حسین نقره‌کارشیرازی، دبیرکل اتاق ایران، در این مراسم دانش‌افزایی را منشع تحولات در هر جامعه دانست و گفت: خوشبختانه ایرانیان روحیه کسب علم و دانش بالایی دارند و تعداد زیادی از چهره‌های فرهیخته در کشورهای مختلف را ایرانیان تشکیل می‌دهند.

وی یادآور شد: همان طور که رئیس جمهور کشورمان نیز گفتند در شرایط کنونی هم چیز به ملت بستگی دارد و جامعه فرهیخته ایران نیز می‌تواند با یاری خدا از این برهه حساس هم با موفقیت عبور کند.

دبیرکل اتاق ایران به اقدامات اخیر دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و توضیح داد: کاهش تورم نتیجه عمکلرد دولت در یک سال گذشته است و اظهار امیدواری کردند که تا پایان سال تورم به زیر ۲۵ درصد می‌رسد.

نقره‌کار شیرازی با بیان این مطلب که مراحل جدی تغییر مسئولیت‌های اجرایی از دولت به بخش خصوصی آغاز شده است، تشریح کرد: بازار برای فعالیت‌های تجاری و اجرایی بخش خصوصی در حال فراهم شدن است به همین دلیل دانشجویان می‌توانند از این فرصت بهره گرفته و حضور جدی در فعالیت‌های اقتصادی داشته باشند.

وی با انتقاد از دیدگاه مدرک‌گرایی در کشور گفت: دانشجویان نباید تنها با هدف دریافت مدرک وارد دانشگاه شوند؛ آنها باید ارزش زمان و هزینه‌ای را که برای کسب دانش صرف می‌کنند، بدانند و از آن بهره بهتری ببرند.

در ادامه این نشست با اعطای جوایز از فارغ‌التحصیلان این مرکز که اولین گروه محسوب می‌شوند، تجلیل شد.

این مرکز فعالیت خود را از سال ۱۳۹۱ خورشیدی با ۱۵۰ دانشجو و در سه رشته بازاریابی، امور گمرکی و حسابداری صنعتی آغاز کرد.

گفتنی است در حال حاضر ۸۵۰ دانشجو در هفت رشته مختلف در مقطع کاردانی و دو رشته در مقطع کارشناسی در مرکز جامع علمی و کاربردی اتاق ایران مشغول به تحصیل هستند.