سمینار آموزشی آشنایی با عقود و قراردادهای بانکی به همت واحد آموزش اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج، اتاق بازرگان،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج در راستای اهداف آموزشی و پژوهشی خود، سمینار یک روزه ای را تحت عنوان« آشنایی با عقود و قراردادهای بانکی» برگزار کرد.

 

واحد آموزش اتاق بازرگانی یاسوج با همکاری موسسه آموزشی پژوهشی اتاق ایران ماهانه سمینارهایی را با موضوعات مختلف اقتصادی در سطح استان و با دعوت از فعالین موفق اقتصادی و اساتید برجسته کشوری برگزار می کند.

 

مدرس این دوره آموزشی که با استقبال خوب فعالان اقتصادی، مشاوران تجاری، تولیدکنندگان، تجار، دانشجویان و دیگر علاقمندان مواجه شد، اسماعیل محققی از اساتید برجسته موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران بود.

 

گفتنی است در این سمینار ۵ ساعته مباحثی از جمله مروری بر نظام بانکداری بدون ربا، تعاریف و واژه های تخصصی بانکی، کلیات قراردادهای بانکی(قراردادهای بانکی مبتنی بر بهره شامل سپرده ها و تسهیلات، قراردادهای تعهدی، تفاهم نامه ها SLA)، عقود مبادله ای(تسهیلات فروش اسقاطی، تسهیلات سلف، تسهیلات خرید دین، تسهیلات اجاره به شرط تملیک، تسهیلات جعاله)، عقود مشارکتی(تسهیلات مشارکت مدنی احداث، تسهیلات مشارکت مدنی بازرگانی، مشارکت مدنی کاهنده) و بررسی موردی برخی قراردادهای بانکی CASE STUDY تدریس شد.