سمینار آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی به همت واحد آموزش اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج، اتاق بازرگان،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج در راستای اهداف آموزشی و پژوهشی خود، سمینار یک روزه ای را تحت عنوان« قوانین و مقررات مالیاتی» برگزار کرد.

 

واحد آموزش اتاق بازرگانی یاسوج با همکاری موسسه آموزشی پژوهشی اتاق ایران ماهانه سمینارهایی را با موضوعات مختلف اقتصادی در سطح استان و با دعوت از فعالین موفق اقتصادی و اساتید برجسته کشوری برگزار می کند.

 

مدرس این دوره آموزشی که با استقبال خوب فعالان اقتصادی، مشاوران تجاری، تولیدکنندگان، تجار، دانشجویان و دیگر علاقمندان مواجه شد، احمد آخوندی از اساتید برجسته موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران بود.

 

گفتنی است در این سمینار ۵ ساعته مباحثی از جمله کلیات و مفاهیم عمومی مالیات، حق تمبر، مالیات بر درآمد اجاره‌املاک، مالیات نقل و انتقال املاک و حق واگذاری محل، مالیات بر درآمد حقوق، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی، هزینه‌های قابل قبول و استهلاک، معافیت‌های مالیاتی اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی خارجی، انحلال اشخاص حقوقی، آیین‌نامه مربوط به روش‌های نگهداری دفاتر، مالیات بر درآمد مشاغل، حق الوکاله، مالیات‌های تکلیفی، مالیات بر درآمد اتفاقی، دادرسی مالیاتی، مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی، آیین نامه‌های موضوع مواد ۲۱۸، ۲۱۹ و ۱۸۱ قانون مالیاتهای مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده تدریس شد.