صبح امروز سید محمدعلی بزرگواری نماینده شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام ولنده در مجلس شورای اسلامی و همچنین غلام محمد زارعی نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا؛ دو عضو مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج حضور پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج بر اساس تفاهم نامه ای که چندی پیش میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و مجمع نمایندگان استان منعقد شد، مصوب گردید اعضای مجمع نمایندگان استان یک روز در هفته را در اتاق بازرگانی یاسوج حضور یابند تا به صورت حضوری با نمایندگان بخش خصوصی و فعالین اقتصادی استان دیدار و مشکلات بخش های مختلف اقتصادی استان را در حوزه های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی از زبان آنان شنیده و مورد بررسی قرار دهند. در همین راستا صبح امروز این دو نماینده در اتاق بازرگانی یاسوج حضور پیدا کردن و از نزدیک با نمایندگان بخش خصوصی، فعالین اقتصادی و اقشار مختلف مردم دیدار کردند.

سید محمد علی بزرگواری در مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج به اهمیت مسئله آب در کشور و خطرات بحران خشکسالی های اخیر برای بخش های مختلف کشاورزی اشاره کرد و افزود: هم بحث کشاورزی و هم بحث آب هر دو از دغدغه های اصلی نظام جهموری اسلامی می باشند چرا که بخش کشاورزی برای تلاش در جهت عدم وابستگی ما به کشورهای دیگر نقش بسیار مهمی دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز در بحث کشاورزی توجه ویژه ای دارند و این دغدغه رهبری در بخش کشاورزی هم به دولت و هم به مجلس شورای اسلامی منتقل شده است، با توجه به حساب ویژه ای که نظام در بخش کشاورزی باز کرده است، مجلس تامین مایحتاج داخلی در حوزه ی کشاورزی را با جدیت دنبال می کند.

بزرگواری تصریح کرد: وظیفه اصلی کمیسیون کشاورزی در این راستا قانون گذاری است و ما در کمیسیون به دنبال راه حل قانونی در جهت باز کردن گره های موجود در بخش کشاورزی هستیم تا هم کشاورزان و تولید کنندگان و هم وزارت جهاد بتوانند با سهولت در این راه قدم بردارند.

نماینده شهرستان کهگیلویه بحران آب را در کشور بسیار نگران کننده دانست و افزود: با توجه به خشکسالی های سالهای اخیر در کشور هم اکنون وضعیت به نقطه ای رسیده است که کشاورزان برای برداشت از آب های زیرزمین باید از آب های چهل هزار سال قبل برداشت کنند چرا که سفره های زیر زمینی در بیشتر استانهای کشور خالی شده است.

محمد علی بزرگواری خاطر نشان کرد: هم اکنون مسئله آب مورد توجه تمامی ارگان های کشور است و راهکارهای حل مشکلات کمبود آب با جدیت درحال پیگیری است.وی ادامه داد: استفاده بهینه از منابع آب با روش مدرنیزه کردن کشاورزی مهمترین راهکار برای خروج از این بحران است بر همین اساس پیگیر هستیم تا با جذب منابع مالی این مهم را در استان عملی نماییم.

همچنین در دیدار جداگانه ی رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با غلام محمد زارعی نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا و عضو کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی، مفاد تفاهم نامه ی اخیر صندوق توسعه ملی با بانک مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گردید. در این گفت وگو نماینده بخش خصوصی استان انتقاد های خود را از بخشی از این تفاهم نامه بیان کرد و آن را به ضرر تولید کنندگان دانست.