مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد از اعطای تشویقات جدید به منظور حمایت و ترغیب سرمایه گذاران جهت استقرار در شهرک‌های صنعتی این استان خبر داد.

سهراب بنام در گفت و گو با خبرنگار تسنیم ، اظهار کرد: این تشویقات که به امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت رسیده و توسط سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ابلاغ شده است تا پایان شهریورماه امسال اعمال می شود.

وی افزود: این سیاست های تشویقی مازاد- علاوه بر دستورالعمل های قبلی حمایت از سرمایه گذاران، ‌اعمال می شود.

بنام با بیان اینکه بخش صنعت از موثرترین بخش های اقتصادی می تواند تاثیر مناسبی در پیشرفت اقتصاد کشور داشته باشد، گفت: باتوجه به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب که با هدف بهبود شاخص های اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور تدوین شده است باید از تمامی امکانات برای کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد مردم در فعالیتهای اقتصادی استفاده کرد و بر همین اساس نیز مشوق های جدید در راستای تحقق این هدف بزرگ در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این مشوق ها با پیشنهاد هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و تایید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت با هدف تسهیل در امور سرمایه گذاری، مشارکت هرچه بیشتر سرمایه گذاران و رشد اشتغالزایی در شهرکهای صنعتی ، تا ۳۱ شهریور ماه امسال اجرایی می شود.

بنام، اعمال ۱۰درصد تخفیف واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی کم برخوردار و ۵ درصد تخفیف در واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی برخوردار را از مهمترین مشوق های جدید اعلام کرد.

وی افزایش زمان بازپرداخت متقاضیان واحدهای صنعتی از ۳۰ به ۳۶ ماه ، اعطای یک سال تنفس برای مناطق غیر برخوردار و ۶ ماه تنفس برای مناطق برخوردار را از دیگر حمایت ها و مشوق های جدید سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: سایر حمایت ها و مشوق های موجود نیز که در گذشته اعمال می شد، همچنان درنظر گرفته می شود.

بنام خاطرنشان کرد: حمایت از خانواده های شهدا، مخترعان، شرکت ها و تعاونی ها که قصد سرمایه گذاری در استان را دارند نیز مشوق های در زمینه های مختلف برایشان در نظر گرفته ایم.