معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران از سرمایه گذاری ۷۸۳ میلیون دلاری سرمایه گذاران خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا پایان سال ۹۲ خبرداد.

 غلامرضا سلیمانی  یکی از برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را ایجاد شهرک‌های صنعتی سرمایه گذاری خارجی و ایجاد زون‌هایی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به منظور  ترغیب سرمایه گذاران خارجی  به حضور در این مناطق عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۲۱ استان کشور میزبان فعالان اقتصادی خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بوده و برای بیش از ۱۱ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حضور سرمایه گذاران خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را در ایجاد فضای رقابتی وتبادل تکنولوژی روز دنیا موثر برشمرد و افزود: هم اکنون تعداد ۱۱۲ سرمایه گذار خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی حضور داشته که بخش عمده ای از آنها در استان‌های آذربایجان شرقی ، خراسان رضوی و قزوین فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه توافقات اخیر هسته ای فضای مناسبی برای ورود فعالان اقتصادی خارجی فراهم کرده است، گفت: افزایش اشتغال ،توسعه صادرات وانتقال تکنولوژی از جمله دستاوردهای سرمایه گذاری خارجی در کشور بوده که در این راستا سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تمهیدات مناسبی درنظر گرفته است.

سلیمانی درپایان میزان سرمایه گذاری واحدهای صنعتی در شهرک‌ها ونواحی صنعتی سراسر کشور تا پایان سال ۹۲ را بیش از ۴۴۲ هزار و ۸۸۲میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۳۱ هزار و ۳۵۳ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسیده اند.