IMG17533765نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت همراهی و تعامل دولت و بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: حمایت و تشویق سرمایه گذاران از سوی مسوولان و متولیان امور در بخش های مختلف تا حصول نتیجه کامل ادامه یابد.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از روسای اتاق های بازرگانی کشور، مسوولان سازمان میراث فرهنگی و فعالان بخش خصوصی در یاسوج افزود: تجربه ثابت کرده که نظارت نکردن مستمر و مداوم در این راستا موجب بروز مشکلات متعددی در امر سرمایه گذاری شده است.

وی به هزینه های هنگفت و نقدینگی فراوان در سالهای اخیر از سوی برخی افراد اشاره کرد و افزود: چنانچه این هزینه ها در حوزه صنعت و کشاورزی هزینه می شد فقر و محرومیت به طور کلی از بین می رفت.آیت الله ملک حسینی وجود مشاوران مجرب و قوی در امر سرمایه گذاری را یک ضرورت غیرقابل انکار برشمرد و یادآور شد: هر گونه سرمایه گذاری بدون هدف مشخص محکوم به شکست است.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمدر مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: حمایت های قانونی برای رفع آسیب ها و موانع یک ضرورت مهم در امر سرمایه گذاری محسوب می شود.آیت الله ملک حسینی با تاکید بر اینکه جذابیت های گردشگری در یک منطقه باید منجر به ایجاد انگیزه و نشاط در مردم شود، افزود: یکی از اشکالات و ایرادهای اساسی در امر گردشگریکهگیلویه و بویراحم این است که تنها بر روی جاذبه های طبیعی متمرکز شده است.نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحم افزود: تمرکز بیش از حد بر روی طبیعت گردی امروزه موجب شده تا در بسیاری از نقاط مختلف دنیا به ایجاد جاذبه های مصنوعی نیز روی آورده شود.

آیت الله ملک حسینی ابراز داشت: برای توسعه گردشگری باید به تمامی ابعاد مختلف آن توجه شود.وی تصریح کرد: چنانچه در امر گردشگری تنها رشد مالی اتفاق بیفتد ولی به جنبه تعالی انسانی در آن توجه نشود بدون شک توسعه و رونق به معنای واقعی رخ نداده است.وی با اشاره به برگزاری همایش ها در حوزه های گوناگون در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و افزود: برخی همایش ها تنها جنبه ساختگی دارند.ملک حسینی افزود: برگزاری همایش ها باید معطوف به عینیت و تصمیم گیری های صحیح باشد.وی تاکید کرد: به لحاظ فقهی چنانچه پول و سرمایه در جایی نگه داشته شود و در چرخه و بدنه اقتصادی و تولید نیاید باید ذکات آن به طور متوالی پرداخت شود در غیر این صورت این پول حرام است.آیت الله ملک حسینی تاکید کرد: این امر تاکید شارع بر امر سرمایه گذاری را نشان می دهد.وی با اشاره به برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری با رویکرد گردشگری در کهگیلویه و بویراحم گفت: امید است شرکت کنندگان و سرمایه گذاران از این فرصت بوجود آمده نهایت بهره و استفاده لازم را ببرند.

جبار کیانی، رئیس اتاق بازرگانی یاسوج نیز گفت: در سال گذشته ۱۶ کارگروه تخصصی برای تعین تکلیف واحدهای مشکل دار در این استان تشکیل شد و این استان در برگزاری شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت رتبه برتر کشور را در اختیار دارد.

وی اظهارکرد: برگزاری همایش فرصتهای گردشگری منطقه چهار کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد نتیجه نشست های شورای گفت و گو است.

کیانی اضافه کرد: حمایت از سرمایه گذاران لازم است چراکه دشمنان توسعه اقتصادی حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد را نشانه گرفته اند.

مصادره اموال بخش خصوصی رکوداقتصادی را به دنبال دارد
نائب رئیس اتاق ایران در ادامه این دیدار افزود: تحریم ها ، سوتدبیر و ضعف های مدیریتی در سال های گذشته مشکلات زیادی را برای کشور بوجود آورده که این امر سرمایه گذاران بخش خصوصی را دچار رکود اقتصادی و ناتوانی در بازپرداخت اقساط بانکی خود کرده است .

وی با بیان اینکه باید شرایط ، عوامل ورشکستگی و مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی را بیش از پیش مورد توجه قرا داد، برلزوم همکاری بانک ها با دادن فرصت فعالیت ، تقسیط بدهی ، اعطای تسهیلات به بخش خصوصی برای برون رفت از مشکل رکود فعالیت بخش خصوصی تاکید کرد.

جلال پور با بیان اینکه مصادره اموال شرکت ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی به رکود اقتصادی و مشکلات بیکاری در جامعه دامن می زند،بیان کرد: حمایت جدی از بخش خصوصی می تواند به اقتصاد کشور کمک کند.

وی با تقدیر از عنایت حضرت آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در برگزاری این دیدار گفت: روحانیان به عنوان قشر مبلغ و معتمد می توانند در خصوص اطلاع رسانی از اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی به دولت در این راستا کمک کنند.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حضور روسای اتاق های بازرگانی در همایش سرمایه گذاری گردشگری بخش خصوصی را بیانگر اهمیت اقتصادی این بخش و جایگاه اتاق های بازرگانی برای کمک به توسعه صنعت مهم اقتصادی خواند و گفت: بخش گردشگری از بخش های مهم اقتصادی است و تمامی بخش ها باید برای رونق آن تلاش کنند.

همچنین سعیدشیرکوند، معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز گفت: یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی هر کشور سرمایه های انسانی است.

وی افزود: سرمایه انسانی لزوما متخصصین در این حوزه نیستند بلکه متخصصین سایر حوزه ها نیز هستند که باید از توان آنها استفاده کرد.

شیر کوند از حمایت آیت الله ملک حسینی از سرمایه گذاری در بخش گردشگری این استان تقدیر کرد.