وزیر صنعت، از تدوین و ارائه بسته‌های حمایتی خاص برای مناطق کمتر توسعه یافته توسط این وزارتخانه خبر داد و گفت: با بررسی‌های انجام شده حقوق دولتی برای این مناطق کاهش پیدا خواهد کرد تا بخش‌خصوصی فعالیت بیشتری در این مناطق داشته باشد.

محمدرضا نعمت‌زاده که در مراسم افتتاح سردخانه ۷۵۰۰ تنی هامون ثمر سیستان و بلوچستان سخن می‌گفت، تصریح کرد: توسعه سیستان و بلوچستان با مشارکت بخش خصوصی و حمایت های دولتی امکان پذیر است.

وی افزود: انجام طرح های توسعه ای توسط بخش خصوصی علاوه بر عمران و آبادانی استان موجب شکوفایی منطقه و کشورهای همسایه نیز خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به توسعه معدنی در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: سیستان و بلوچستان توانمندیهای بسیار در زمینه معدن دارد و در کنار آن سازمان های توسعه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت بالغ بر ۴۵ هزار کیلومتر مربع از استان را جهت اکتشافات جدید آغاز کرده اند که از طریق ایمیدرو در حال انجام است.

وی به تامین گندم و آرد استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: یک فروند کشتی با ظرفیت ۵۰ هزار تن در بنادر استان تخلیه شده تا نیاز این استان و استان های دیگر در زمینه گندم و آرد تأمین شود، ضمن اینکه طبق برنامه ریزی ها تامین گندم استان های همجوار از طریق بنادر استان سیستان و بلوچستان نیز صورت گرفته است.

نعمت زاده سپس وحدت و یکپارچگی در میان سرمایه گذاران را در راستای توسعه بیشتر استان سیستان و بلوچستان دانست و گفت: این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد و دستگاه های توسعه ای دولت نیز باید در این زمینه سهیم باشد.

وی همچنین ضمن ابراز خرسندی از بهره برداری سردخانه ۷۵۰۰ تنی در این استان اظهار کرد: این مجموعه بسیار عظیم است و باید برنامه ریزی شود تا از کل ظرفیت های آن استفاده و به عنوان یک الگوی موفق در خصوص سرمایه گذاری محسوب شود.

نعمت زاده افزود: در طرح هایی که سودمند باشند صندوق توسعه ملی و وزارت صنعت، معدن و تجارت تسهیلات را تضمین خواهند کرد تا سرمایه گذاران فعالیت های خود را توسعه دهند و ضمن رفع مشکل بیکاری و افزایش سرمایه گذاری به رشد و توسعه استان کمک کنند.

یادآوری می شود؛ سردخانه ۷۵۰۰ تنی هامون ثمر که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد در زمینی به مساحت چهار هکتار احداث شده که با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی به اجرا درآمده است.