داریوش دیودیده  در کارگروه توسعه صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد از صادرات این استان در سال ۹۲ سخن به میان آورد و ارزش ارزی آن را ۶ میلیون و ۶۳۷ هزار دلار عنوان کرد که نسبت به سال ۹۱ یک درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی عمده محصولات صادراتی این استان را سیمان، محصولات آشامیدنی از جمله دوغ و نوشابه و همچنین کود شیمیایی ذکر کرد و افزود: بازار محصولات صادراتی ما کشورهای آلمان، امارات متحده عربی و عراق و کشورهای آسیای جنوب شرقی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ کردن موضوع صادرات در برنامه چهار ساله استان گفت و افزود: در برنامه امسال پیش‌بینی صادرات ۱۴ میلیون دلاری را داریم که با همت و تلاش همه مجموعه عوامل در صادرات رسیدن به چنین رقمی دور از دسترس نیست.

دیودیده از تشکیل کمیته پایش صادرات در استان برای رصد امور خبر داد و افزود: برنامه این است که هر ۱۵ روز یکبار این کمیته برای تحقق رقم ۱۴ میلیون دلار در صادرات تشکیل شود.

وی یکی از برنامه‌های مهم برای رسیدن به میزان مورد نظر صادرات را برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های مربوط به صادرت در استان دانست و گفت: بخش دیگر مربوط به راه‌اندازی واحدهای تولیدی از جمله سیمان مارگون است که در نیمه دوم امسال می‌تواند با یک میلیون تن صادرات در بالا بردن ارقام مؤثر باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌هایی همانند تولیدات کشاورزی و دامی و فراورده‌هایی مانند عسل و گردو را یکی دیگر از ظرفیت‌های بالای استان برای افزایش صادرات دانست.

دیودیده از همه دستگاه‌‌ها و سازمان‌هایی که می‌توانند در خصوص رشد توسعه صادرات مؤثر باشند برای همکاری در این خصوص دعوت به عمل آورد.