مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران ضمن تاکید برساخت شهرک‌های صنعتی خصوصی، گفت: سازمان و شرکت‌های استانی به جای تمرکز بر شهرک سازی بسترهای لازم را برای حضور سرمایه گذاران به منظور ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج به نقل از  مهر، سید محمد علی سید ابریشمی درگردهمایی مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی را در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر تقویت و حمایت از بخش خصوصی برشمرد و گفت: شهرک‌های صنعتی خصوصی نیز از مزایای شهرک‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه توسعه کیفی شهرک‌های صنعتی را از اولویت‌های مهم این سازمان عنوان کرد وافزود: شرکت‌های شهرک‌های صنعتی سراسر کشور باید به جای توسعه کمی شهرک‌ها بر توسعه شهرک‌های خصوصی و کیفی سازی شهرک‌های فعلی اقدام کنند.

سید ابریشمی خطاب به مدیران عامل استان‌ها گفت: شرکت‌های تابعه استانی باید با ایجاد زیرساخت‌های صنعتی و امکانات رفاهی ، فضای مناسبی را برای سرمایه گذاران فراهم کنند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنانش حمایت از بخش خصوصی به ویژه صنایع کوچک را از سیاست‌های اصلی سازمان اعلام و تصریح کرد: ایجاد اشتغال تنها با توسعه واحدهای صنعتی به ویژه صنایع کوچک امکان پذیر خواهد بود که در راستای تحقق این امر شرکت‌های تابعه استانی باید  امتیازات ویژه ای برای متقاضیان زمین در شهرک صنعتی  در نظر بگیرند.

وی دغدغه دیگر سازمان را تملک ۸۴۱ واحد صنعتی توسط بانک‌های عامل عنوان کرد وگفت: مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور باید با بسترسازی مناسب و شناسایی مشکلات واحدهای صنعتی ، شرایط را برای فعال کردن واحیا مجدد این واحدها جهت استفاده بهینه از سرمایه گذاری های انجام شده ورونق کسب وکار در داخل شهرکهای صنعتی  فراهم کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه به فعالیت‌های حمایتی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اشاره و خاطر نشان کرد: امید واریم در سال آتی سرمایه این صندوق افزایش یابد و واحدهای بیشتری مورد حمایت خود قرار دهد.

سید ابریشمی در پایان هدف اصلی مجموعه شهرک‌های صنعتی را تقویت صنعتگران و خدمت به آنان دانست و گفت: با کم کردن موانع و رعایت قانون تلاش می کنیم تا وضعیت تولید را بهبود ببخشیم.