ظهر روز شنبه ۱۱ اسفند ماه امسال در ادامه روند برگزاری نشست های تخصصی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد سیزدهمین جلسه این کارگروه در خصوص رسیدگی به مشکلات واحد های تولیدی استان, در دفتر معاونت برنامه ریزی استاندار و با حضور دکتر نوروزی برگزار شد.

IMG_2896به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج؛ جبار کیانی پور رئیس اتاق یاسوج، ابراهیم کشاورز رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان، محمود هرمزی دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، علی مصلحی از بازرسی کل استان، نامدارپور مدیر شعب بانک صادرات، رضا اکبری رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت، هوشنگ اسفندیار پناه معاون اداره کل تعاون و کار استان، محمد رشید جبا مدیر شعب بانک ملی، مدیران و نمایندگان واحدهای تولیدی مشکل دار و نمایندگان حقوقی بانک های عامل نیز در این نشست حضور داشتند.

در این نشست ۳ ساعته که اینبار در دفتر معاونت برنامه ریزی استانداری استان برگزار می شد، با رایزنی های نوروزی معاون استاندار و رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با نمایندگان ارگان های مربوطه و بانک ها در خصوص مشکلات ۵ واحد تولیدی مشکل دار مصوباتی اتخاذ شد.

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در ابتدای این جلسه اظهار داشت: لازم می دانم قبل از طرح مشکلات واحد های مربوطه، از همکاری صادقانه و جدی بانک های استان تقدیر و تشکر ویژه ای داشته باشم. وی افزود بانک های عامل استان در این ۱۳ جلسه با این نیت که بتوانیم به اهداف اقتصادی دولت تدبیر و امید برسیم، هر آنچه در توان داشتند برای حل مشکلات واحد های تولیدی استان گذاشتند.

رئیس اتاق یاسوج ضمن اشاره به تاکید استاندار مبنی بر حل مشکلات مجموعه هایی که با حمایت و کمک مدیران بانک های عامل می توانند به تولید شان ادامه بدهند، افزود: در این نشست ۵ واحد تولیدی که در راستای بازدید های استاندار در ایام دهه مبارک فجر مورد بازدید قرار گرفتند مورد بحث بررسی قرار خواهند گرفت.

واحد تولیدی مجتمع صنایع غذایی سرسبز، فراورده های گوشتی کاوه، شرکت آب لوله بسپار، تعاونی ۲۳۰۱ اهورا، فراورده های لبنی کالوش و شرکت نمک سازان زاگرس؛  ۵ واحد تولیدی ای بودند که مشکلاتشان در این جلسه مطرح شد و نمایندگان این واحد ها فرصت این را پیدا کردند که از دلیل به وجود آمدن این مشکلات و راهکارها و درخواست های پیشنهادی خود در خصوص حل این مشکلات سخن بگویند.

در ادامه این جلسه مصوب شد بانک‌های عامل، اقساط برخی از واحدهای تولیدی طرح شده در این جلسه را تقسیط مجدد کنند همچنین بانک با آزاد سازی وثایق ملکی یک واحد تولیدی مطرح شده در این نشست موافقت نمود، متوقف کردن اجرائیه از جانب بانک علیه یک واحد سردخانه به مدت ۶ ماه نیز از دیگر مهمترین مصوبات این نشست بود.

IMG_2888IMG_2883

IMG_2893IMG_2897