IMG_2583صبح سه شنبه ۱۵ بهمن ماه امسال در ادامه روند برگزاری نشست های تخصصی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد دوازدهمین جلسه این کارگروه در خصوص رسیدگی به مشکلات واحد های تولیدی استان, در سالن جلسات اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج,حسین سهمگین مدیرکل امور اقتصادی استانداری، محمد امین منوچهری مشاور اقتصادی و بانکی استانداری، قاسم شجاعی مشاور سازمان صنعت معدن و تجارت استان،خاق صالحی از سازمان تعاونی روستایی استان,چنگیز هاشمی رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق یاسوج,مدیران و نمایندگان واحدهای تولیدی مشکل دار و نمایندگان حقوقی بانک های عامل در این نشست حضور داشتند.

در این نشست که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید با رایزنی های رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق یاسوج, مشاور سازمان صنعت معدن و تجارت استان و مدیرکل امور اقتصادی استانداری با نمایندگان ارگان های مربوطه و بانک ها در خصوص مشکلات ۵ واحد تولیدی مشکل دار تصمیماتی اتخاذ شد, تا این واحد های تولیدی بتوانند به تولید خود ادامه دهند و در چرخه تولید و کسب و کار استان بمانند.

شرکت هایی که محصولاتی از جمله ماکارونی بیسکوییت و نان فانتزی, همبرگر سوسیس و کالباس,چاپ و صحافی روزنامه و کتاب,آرد خبازی و لوله pvc تولید می کنند و همچنین یک شرکت ابنیه و انتقال نیرو از جمله واحد هایی بودند که مشکلاتشان در این جلسه مطرح شد و نمایندگان این واحد ها فرصت این را پیدا کردند که از دلیل به وجود آمدن این مشکلات و راهکارها و درخواست های پیشنهادی خود در خصوص حل این مشکلات سخن بگویند.

در ادامه این جلسه مصوب شد بانک های عامل،در چارچوب ماده ۱۶ و بر اساس ضوابط و مقررات بانک,اقساط برخی از واحدهای تولیدی طرح شده در این جلسه را تقسیط مجدد کنند. همچنین در خصوص واحد تولیدی لوله pvc مصوب گردید مدیران واحد تولیدی نسبت به پرداخت ۱۰ درصد از بدهی معوق خود اقدام نمایند تا بانک ملی استهمال ۶ ماهه برای این واحد تولیدی در نظر بگیرد.

در ادامه در خصوص شرکت شبکه جنوب نیز مصوب شد به مجری این طرح مدت ۳ ماه استمهال داده شود تا مدیر این شرکت بتواند بدهی های خود را تسویه کند

همچنین در خصوص شرکت طراحان پارسیان مصوب گردید نماینده شورای گفت و گو نسبت به بررسی و کارشناسی میزان سود تسهیلات دریافتی متقاضی اقدام نماید و نتیجه را به شورا اعلام کند تا در خصوص آن تصمیم گیری شود.