رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران گفت: در طول ایام دهه فجر امسال از پنج طرح تولیدی در بخش صنعت گچساران بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: این پنج واحد تولیدی با اعتباری افزون بر ۳۶ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال و ظرفیت تولیدی ۳۵ هزار و ۲۵۰ تن انواع محصولات شوینده، بهداشتی، نایلکس، روغن‌های خوراکی و صنعتی، آب رادیاتور و دستمال کاغذی در نواحی مختلف صنعتی گچساران افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

شریفی با بیان این‌که این طرح‌های تولیدی به صورت مستقیم برای ۵۷ نفر ایجاد اشتغال می‌کند، تصریح کرد: امیدواریم با توسعه بخش صنعت در گچساران، روند ایجاد اشتغال و کارآفرینی سرعت گرفته تا در آینده نزدیک کاهش جمعیت بیکاری در این شهرستان را شاهد باشیم.

رضا شریفی با تشریح وضعیت واحدهای تولیدی در دست بهره‌برداری این شهرستان در ایام دهه فجر ابراز کرد: واحدهای تولیدی عنوان شده شامل واحد تولیدی یاقوت جنوب تولید کننده مواد شوینده، مایع ظرفشویی و دستشویی، واحد تولیدی به‌رخش تولید‌کننده انواع روغن موتور و روغن صنعتی در ناحیه صنعتی چهاربیشه و تعاونی «۵۵۱۵ ‌» تولیدکننده انواع دستمال کاغذی و دستمال دستشویی در شهرک صنعتی چهاربیشه است.

شریفی ادامه داد: واحدهای تولیدی روستای آب‌شیرین تولیدکننده دستمال کاغذی و واحد تولیدی «۱۱۲۸» در شهرک صنعتی امامزاده جعفر(ع) تولیدکننده انواع نایلکس نیز از دیگر واحدهای قابل افتتاح در ایام دهه فجر گچساران به شمار می‌رود.