رسانه های دیجیتالنمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با شعار تولید محتوای دیجیتال و تعالی فناوری اطلاعات در نیمه اول اسفندماه در محل دائمی نمایشگا‌ه‌های بین المللی تهران برگزار می شود.

 محمدرضا طلائی اظهار داشت: این نمایشگاه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای‌عالی فضای مجازی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، توسط مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، از تاریخ ۸ لغایت ۱۱ اسفندماه در محل دائمی نمایشگا‌ه‌های بین المللی تهران برگزار می شود.

رئیس مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی توانمندی و ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و تولیدات محتوای بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی – اسلامی و توسعه سطح دسترسی جامعه به آخرین دستاوردها عنوان کرد.

وی با اعلام گروه های حاضر در نمایشگاه، گفت: در این نمایشگاه گروه های نرم افزار، ناشران دیجیتال، کامپیوتر، سخت افزار، ماشین های اداری، تلفن همراه هوشمند، نرم افزارهای تلفن همراه، بازی های رایانه ای، آنتی ویروسها، سیستم های حفاظتی، سیستم های امنیتی، سیستم های مکان یابی و شناسائی رادیوئی، سرویس دهندگان اینترنت، سایت های اطلاع رسانی، خدمات الکترونیک، نمایشگرها و ویدئو پروژکتورها، امکان حضور دارند.

طلائی تصریح کرد: این نخستین نمایشگاهی است که ویژگی های نمایشگاه فناوری اطلاعات و نمایشگاه رسانه های دیجیتال را توامان داراست و به واقع این نمایشگاه نخستین رویداد فرهنگی فناوری دولت یازدهم است که هر دو رویکرد را در کنار هم قرار داده است.

رئیس مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران تاکید کرد: بخش خصوصی توانمندی لازم برای برگزاری نمایشگاه هایی که دولت متولی برگزاری آنها بود را دارد؛ از این رو طبق رویکرد دولت جدید، برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال که تاکنون توسط دولت برگزار می شد، به بخش خصوصی سپرده شده است.

شرکت در این نمایشگاه از طریق پورتال Saramad.ir  و یا وب سایت itdmex.ir امکان پذیر است.