IMG_2563عصر روز چهارشنبه مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید شرکت شهرک های صنعتی استان برگزار شد,جبار کیانی پور رئیس اتاق یاسوج به نمایندگی از هیئت مدیره شرکت شهرکها و بخش خصوصی استان اولین سخنران این مراسم بود. کیانی پور ضمن تبریک دهه مبارک فجر و سالروزپیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی این ایام را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد حضور مهندس سید ابریشمی در این ایام در استان کهگیلویه و بویراحمد برای صنعتگران استان منشا خیر و برکت شود.

رئیس اتاق یاسوج اظهار کرد: بدون شک  راه نجات  کشور از اقتصاد نفت محور، توسعه صنعتی  کشور است  و بدون شک صنایع کوچک پایه و اساس اقتصاد ملی ماست. صنایعی که ۹۰% اقتصاد صنعتی کشور و ۵۰درصد اشتغال کشور را در بر گرفته است . وی تصریح کرد: برای  رهایی از اقتصاد نفتی، که یکی از آرزوهایی مقام معظم رهبری  و همه دولتمردان کشور است، در این راستا ایجاد و تجهیز شهرکهای صنعتی  یک ضرورت جدی و با اهمیت می باشد.

کیانی پور با اشاره به این اهمیت در استانهای کمترتوسعه یافته  که بدلیل نبود  زیر ساختهای  توسعه ای و نبود فرصت های هم طراز با سایر استانها که موجب شده است صنایع بزرگ  مستقر نشوند ابراز داشت: لاجرم صنایع کوچک  سهم بسیار بالایی در توسعه و اشتغال مردم دارند و از درجه بسیاربالای برخوردار است.

نماینده بخش خصوصی استان خاطر نشان کرد: ایجاد و تجهیز شهرکهای صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته می تواند در توزیع عادلانه در آمد، اشتغال زایی،  ایجاد ارزش افزوده  وتشویق فرهنگ سرمایه گذاری با هزینه بسیار کمتر، برای مردم نقش آفرینی، رفاه  و تامین اجتماعی را به ارمغان آورد.

کیانی پور در ادامه به مشکلات بخش خصوصی اشاره کرد و خطاب به سید ابریشمی گفت: بخش خصوصی خصوصا صنایع  کوچک و شهرکهای صنعتی در طول سالیان گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشته اند,نبود برنامه های جامع و کاربردی هموار نساختن زیر ساختهای واقعی و اساسی، فشارهای  بی امان تورمی و رکودی، بحرانهای سنگین اقتصادی ، تحریم های ناجوانمردانه  خارجی  و خود تحریمی های مسئولین  بعضا نادان  و بی اعتقاد  به تولید،  صنعتگران ما را خسته، گاهی  بیمار و گاهی هم بیکار ساخته اند.

وی ادامه داد: فشارهای بی امان بنگاههای اقتصادی صاحب سرمایه  (بانکها) قوانین دست وپاگیر و بروکراسی فرسوده دولتی ، تامین اجتماعی ناکارآمد، قوانین دست و پاگیر کار و مالیات همسان با تحریمهای  ناجوانمردانه خارجی  هر دو عاملی  شده اند  که امروز شاهد تعطیلی  وفعالیت  حداقل ۳۰درصدی در شهرکها هستیم.

نماینده بخش خصوصی استان یادآور شد: بدون شک رونق دوباره ی این حوزه احتیاج به تدابیر  ویژه و فرس ماژوری دارد . در شرایطی که سکان  اجرایی کشور و تیم هدایت این کشتی متلاطم در دریا بدست مدیرانی  توانمند صاحب  تجربه  و آشنا به مقوله صنعت است دیگر فرصت آزمون و خطا نیست .

جبار کیانی پور در ادامه به نعمت های خدادادی و طبیعی استان اشاره کرد و گفت:هم استانیهای من در این استان پر از زر و سیم و پر از رمز و رازکه خداوند بخشاینده  همه چیز و هم نعمات  را به آنان ارزانی داشته بعنوان فرزند کوچک ایران عزیز در پهنه جغرافیا گلایه دارند که چرا این همه منابع خدادادی باید مغفول مانده باشد و فرزندان این سرزمین بیکار.وی خاطر نشان کرد: صدها فارغ التحصیل  بیکار  وهزاران زن  ومردم  جویای کار و جویای نام,امید شان به تدبیر دولتمردانشان است  تا بتواند با تسهیلاتی  که بر ایشان فراهم  می شود با ایجاد صنایع کوچک به فقر و بدبختی شان پایان دهند.

رئیس اتاق یاسوج تصریح کرد:صنعتگران این استان خواسته های غیر متعارفی ندارند . آنها برابری و اعتدال را برای استفاده از سرمایه های ملی این کشور از شما طلب میکند . این خواسته ها چیزی نیست به جز  یک نگاه ویژه. نگاه ویژه  یعنی معافیت مالیاتی  در تمامی شهرکهای صنعتی استان کمتر توسعه یافته کهگیلویه وبویراحمد, نگاه ویژه  یعنی تززیق منابع مالی جهت تجهیز  شهرکها  و امکان توسعه و فن آوری برای تشویق ویژه سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری شهرکها,نگاه ویژه  یعنی  ایجاد زیر بناهای لازم در  زمینه تاسیسات، تصفیه خانه فاضلاب و فضای  سبز در شهرکها, نگاه ویژه یعنی ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه، واحدهای پایلوت  وطراحی مراکز فن آوری اطلاعات ,نگاه ویژه یعنی امکان و کمک به شهرکها جهت  مدیریت صاحبان صنایع در شهرکها که در استانهای کمتر توسعه یافته تنها با کمک شما امکان پذیر است. نگاه ویژه یعنی حمایت جدی، موثر  و بدون بروکراسی  صندوق حمایت سرمایه گذاری  صنایع کوچک در استان ما از صنعتگران . درنهایت نگاه ویژه یعنی جبران آن چیزی که در طول ۸ سال گذشته اقتصاد دولتی برای استانهای نزدیک به مرکز قدرت به لحاظ جغرافیایی وچه به لحاظ سیاسی فراهم بوده و برای مابه  لحاظ شرایط اقلیمی و توپوگرافی استان ما فراهم نبوده و امروز در راستای خصوصی سازی اصل  ۴۴  هم از آن بی بهره ایم .

 کیانی پور در پایان ضمن اشاره به تلاش های رئیس سابق شرکت شهرک های صنعتی استان,از زحمات شبانه روزی و تلاشهای پیگیر مهندس جمالیان که به گفته ی او فارغ از هر گونه مسائل حاشیه ای و سیاسی در طول دوران خدمتگذاری برای تجهیز و ایجاد شهرکهای صنعتی و کمک به فعالین اقتصادی و صنعتگران استان با همراهی همکارانشان تلاش های بسیاری کرده اند,تشکر و قدردانی نمود و برای او آرزوی  سربلندی و  موفقیت کرد.