استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:توسعه سرمایه گذاری دراین استان مستلزم تامین زیرساخت ها و امنیت خاطر سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی است.

 سید موسی خادمی در نشست با نخبگان کهگیلویه و بویراحمد مقیم شیراز افزود: فراهم کردن زیر ساخت ها شامل راه ها، برق، ایجاد شبکه ریلی و توسعه فرودگاه ها، استفاده از منابع آبی و قابلیت های گردشگری برای توسعه سرمایه گذاری نیاز اولیه و کلیدی این استان است.

وی بیان کرد: فعال کردن عوامل و مجموعه دست اندرکاران بخش اقتصادی و سرمایه گذاران، برنامه ریزی برای شناسایی اولویت ها و تسهیل و روان سازی امور از جمله شرایط سرمایه گذاری است.

خادمی جذب سرمایه گذار، مشارکت مردمی و تشکیل تعاونی ها، توسعه کارگاه های کوچک اقتصادی، تجمیع سرمایه های اندک، حمایت و پشتیبانی از چرخه تولید را از دیگر شرایط توسعه سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

وی ابراز داشت: یکی از مشکلات اساسی در این استان که مسائل اقتصادی و سرمایه گذاری را تحت شعاع خود قرار داده مسائل سیاسی و شبه سیاسی است.

خادمی افزود: برای تحول و تحرک در توسعه کهگیلویه و بویراحمد نباید تنها به اعتبارات محدود دولتی، منابع داخلی و ظرفیت های بومی اتکا کرد بلکه باید راه را برای ورود بخش خصوصی به عرصه هموار کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه باید از منابع با ارزش خدادادی، توانمندی های بالقوه، نیرو و سرمایه های انسانی این استان بیش از پیش استفاده کرد، گفت: همفکری و همراهی تمام دستگاه های اجرایی و مشارکت نخبگان و سرمایه گذاران در تحقق این مهم نقش اساسی دارد.

خادمی با بیان اینکه برای توسعه همه جانبه کهگیلویه و بویراحمد مشارکت همگانی ضروری است، اظهار کرد: صاحبان علم و اندیشه نیز در سطح استانی و ملی از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم دریغ نکنند.