معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به وجود شرایط مناسب و زیر‌ساخت‌های لازم شهرک صنعتی چهاربیشه اشاره کرد و گفت: گچساران شرایط تبدیل شدن به قطب صنعتی استان را دارد.

سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی چهار‌بیشه گچساران اظهار کرد: گچساران توانایی تبدیل شدن به قطب صنعتی استان را دارد.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که خوشبختانه شرایط مناسب و زیرساخت‌های لازم جهت سرمایه‌گذاری در شهرستان گچساران به خصوص شهرک صنعتی چهاربیشه وجود دارد، خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی گچساران حرف‌های زیادی برای گفتن در سطح کشور خواهند داشت.

صمیمی‌دوست افزود: بهنوش گچساران، روغن به‌رخش، آرد مارون، پتروشیمی، ماشین‌سازی پارس و دیگر واحدهای این شهرستان قابلیت رقابت بسیار در صورت فراهم شدن راه در سطح کشور خواهند داشت.

معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: با همت و تلاش سرمایه‌گذاران طرح‌های ماشین‌سازی پارس و روغن‌کشی به‌رخش این واحدهای مهم پس از سال‌ها به چرخه تولید برگشته‌اند و همت این‌گونه افراد شایسته تقدیر و الگوبرداری است چرا که با همه مشکلات و پستی و بلندی‌ها گامی بلند برداشته‌ا‌ند.

صمیمی‌دوست از واحدهای آرد مارون، ماشین‌سازی پارس، روغن‌کشی و تصفیه روغن به‌رخش، لوله و اتصالات برق ساختمان، تولید دستمال کاغذی و برخی دیگر از واحدهای شهرک صنعتی چهاربیشه بازدید و پای درد دل و مشکلات این صنعتگران نشست و در محل مشکلات این واحدها را از طریق تماس‌های تلفنی پیگیری کرد.

وی عنوان کرد: تمامی واحدهای صنعتی استان که معوقات بانکی ندارد اقدامات لازم در جهت دریافت سرمایه در گردش برای این واحدها صورت می‌گیرد.

صمیمی‌دوست در ادامه عمده مشکلات واحدهای شهرستان گچساران را کمبود نقدینگی، معوقات بانکی، تامین مواد اولیه، مشکلات مدیریتی و فقدان تکنولوژی‌ها و فناوری روز اعلام کرد.

وی افزود: گچساران به دلیل شرایط خاص میان‌راهی و هم‌جواری با بنادر جنوبی، وجود منابع عظیم نفت و گاز، وجود معادن فراوان و نیروی انسانی کارآمد توانایی تبدیل شدن به قطب توسعه این استان را دارا است.

معاون امور سازمان صنایع صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که با همه توان پیگیر رفع مشکلات واحدهای صنعتی و شکوفایی صنعت کهگیلویه و بویراحمد هستیم، خاطرنشان کرد: صنعتگر واقعی با وجود همه مشکلات پای کار خواهد بود و موانع و مشکلات هرگز مانع ایجاد خلل در کارش نخواهد شد.