حشمت‌الله صمیمی‌دوست درحاشیه بازدید از کارخانه روغن‌کشی بهرخش گچساران از تولید بیش از ۳۰ نوع محصول در این کارخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج به نقل از فارس؛ معاون تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: کارخانه روغن‌کشی بهرخش گچساران هفته آینده و همزمان با آغاز دهه فجر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

صمیمی دوست با بیان اینکه میزان تولید سالیانه این واحد صنعتی بالغ بر ۲۰ هزار تن روغن پایه خواهد بود افزود: روغن موتور، روغن هیدرولیک، گریس و ضدیخ محصولات اولیه این کارخانه خواهند بود که در فاز توسعه‌ای بالغ بر ۳۰ نوع محصول در این کارخانه تولید خواهد شد.

وی کارخانه روغن کشی گچساران را تنها واحد صنعتی در این زمینه در جنوب کشور دانست که روغن سوخته، ضایعات پالایشگاه و پتروشیمی عمده خوراک این کارخانه است.

معاون تولید صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بازاریابی مناسب جهت صادرات محصولات این کارخانه در کشورهای پاکستان و افغانستان صورت گرفته و امید است در آینده نزدیک محصولات بهرخش گچساران جایگاه مناسبی در سطح کشور و همچنین کشورهای هدف پیدا کند. خوشبختانه پس از سال‌ها راکد بودن این واحد صنعتی به همت و پشتکار سرمایه‌گذار پرتلاش این طرح و پیگیری متولیان صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد به عرصه تولید بازگشته است.

وی با بیان این‌که با همه توان پیگیر حل مشکلات واحدهای صنعتی و شکوفایی صنعت کهگیلویه و بویراحمد هستیم، خاطرنشان کرد: صنعتگر واقعی با وجود همه مشکلات پای کار خواهد بود و موانع و مشکلات هرگز مانع ایجاد خلل در کار نخواهد شد.

این مسئول از ظرفیت بالای شهرستان گچساران برای صنعتی شدن گفت و افزود: نباید این موضوع تحت شعاع نفتی بودن گچساران قرار گیرد چرا که در آینده شرکت نفت جوابگوی خیل عظیم جوانان جویای کار نخواهد بود.