20121022092133_IMG_0225

اولین جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت  در استان کهگیلویه وبویراحمد مورخ ۱/۸/۹۱ در سالن جلسات استانداری استان به ریاست دکتر صابری استاندار محترم استان و با حضور اعضا تشکیل شد.

سید ˈحسین صابریˈ روز دوشنبه در نشست دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه وبویراحمد  افزود: حل مشکل اشتغال و رونق تولید ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری بخش خصوصی را دوچندان کرده است.
وی با بیان اینکه ظرفیت ها و توانمندی های کهگیلویه و بویراحمد در بخش های مختلف باید بکار گرفته شود اظهار کرد: متولیان امور سرمایه گذاری و اشتغال و دستگاه های اجرایی ذی ربط باید برای استفاده بهینه از این فرصت ها بیش از پیش تلاش و برنامه ریزی کنند.

صابری ساخت سردخانه برای ذخیره میوه و محصولات کشاورزی در استان را از برنامه های مهم برای کمک به کشاورزان عنوان کرد و گفت: سردخانه های غیرفعال ذخیره میوه کهگیلویه و بویراحمد می بایست فعال شوند تا ازصادرات این محصولات به قیمت پایین به استان های همجوار جلوگیری شود.

وی نبود واحدهای فرآوری میوه و آبمیوه در کهگیلویه و بویراحمد را از مشکلات مهم باغداران دانست و راه اندازی کارخانه های فرآوری محصولات باغی را از راهکارهای حل این مشکلات اعلام کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این استان از ظرفیت ها و منابع طبیعی خدادادی در زمینه آب،کشاورزی، صنعت و معدن و نفت و گاز برخوردار است و مسوولان دستگاه های اجرایی با هماهنگی و تعامل بخش خصوصی  از این ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کنند.

رییس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج گفت:برگزاری نشست های مسوولان دستگاه های اجرایی با بخش خصوصی می تواند بستر لازم برای سرمایه گذاری های این بخش در عرصه های مختلف را فراهم کند.

ˈجبار کیانیˈ افزود: بیمه، مالیات، نبود نقدینگی از مشکلاتی است که سرمایه گذاران بخش خصوصی با آن مواجه هستند و حل این مشکلات می تواند موجب بهبود فضای کسب و کار در استان شود.

وی بیان کرد: می بایست با فراهم کردن زیرساخت ها از ظرفیت ها و توانمندی های بخش گردشگری استان برای کاهش بیکاری استفاده کرد.

کیانی اظهار داشت: بخش خصوصی برای توسعه فعالیت های خود نیاز به حمایت نهادهای دولتی دارد تا بتواند با انگیزه بیشتر به کار خود ادامه دهد.

وی عنوان کرد: چنانچه دولت زیرساخت های مورد نیاز در بخش های مختلف اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و معدنی را فراهم کند بخش خصوصی نیز فعال تر خواهد شد و با سرمایه گذاری مناسب رشد و شکوفایی همه جانبه را گسترش می دهد.

کیانی سرمایه گذاری بخش خصوصی را موجب رشد کارآفرینی در کهگیلویه و بویراحمد دانست و ابراز داشت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان می بایست بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مطالعه و ساخت صنایع پایین دستی نفت و گاز، ساخت سردخانه های ذخیره محصولات باغی با ظرفیت های مختلف و راه اندازی سردخانه های غیرفعال در کهگیلویه و بویراحمد از مصوبات این نشست بود.