20121215084804_otagh_bazargani-300x66

روزی که غلامرضا تاجگردون  به عنوان نماینده مردم باشت و گچساران درمجلس شورای اسلامی از جانب مردم فهیم این خطه انتخاب شد نوید بخش تکاپو  حرکتی واقعی و موثر در چرخه تولید، اقتصاد وفعالیت بخش خصوصی استان بود. این امید نمی توانست  بی پایه باشد، چرا که این نماینده استان کهگیلویه وبویراحمد سوابقی بسیار ارزشمند و ریشه دار در اقتصاد استانی ملی داشته و دارد. کارنامه ای که در آن می توان سوابقی همچون معاونت دفتر مطالعات  و تحقیقات سیاست های  مالیاتی وزارت اموراقتصادی  و دارایی، مدیر کل دفترتحقیقات و سیاستهای مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی ، رئیس  سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه وبویراحمد، رئیس سازمان مدیریت  و برنامه ریزی استان فارس، معاون اموراقتصادی  و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بین المللی ایران و چندین مسئولیت و سابقه دیگر در حوزه اقتصادی کشور را دید.

به درستی که چنین پتانسیل انسانی برای اقتصاد هر استانی یک فرصت است، اما دریغ که تا به امروز با گذشت چندین ماه از شروع به کار مجلس شورای اسلامی این فرصت از دست رفته و امید به این نوید دلکش به یاس بدل گشته است و جای بهت و تاسف آنجاست که بانی این سرخوردگی کسی نیست جز خود غلامرضا تاجگردون!

به راستی چرا؟! چرا نماینده استانی که خود خوب می داند آنچه درچنته دارد می تواند گره از مشکلات اقتصادی بالاخص  اقتصاد بخش خصوصی استان بگشاید اینچنین بی تفاوت است. واقعا  مشکل از کجا و یاچیست؟

اگربه لج و لجباری بین دولت و مجلس برگردد گناه بخش خصوصی و تشکل ها دراین بین چیست؟ چرا آقای تاجگردون  به هیچ  کدام از دعوتهای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج به عنوان اصلی ترین نماینده فعالین بخش خصوصی استان در قالب جلسات مشترک با هیئت نمایندگان  اتاق و فعالین اقتصادی، دیدار چهره به چهره با فعالین اقتصادی وبررسی و پیگیری  مشکلات آنها در راستای انعقاد تفاهم نامه  بین اتاق یاسوج و مجمع نمایندگان  استان درمحل جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و ….. پاسخ نداده اند؟

اگر ایشان مشغله های مجلس شورای اسلامی رابهانه عدم حضور خود دراین جلسات و پیگیری این امور بیان می کنند چگونه است که دو نماینده  دیگر استان در مجلس شورای اسلامی  به صورت مداوم  دراین جلسات شرکت و خود را مشتاق رفع و رجوع مسائل مربوط به بخش خصوصی استان نشان می دهند و خدای ناکرده اگر چشم انداز ایشان فقط به حوزه انتخابیه خود معطوف شده است  وخود را مبرا از شرکت جستن درچنین برنامه هایی می بینند به حق که به کل استان کهگیلویه وبویراحمد ظلم کرده اند،چرا که  مصائب هر نقطه استان به نوعی مشکلات  کل استان است و اگر پیشرفتی میسر شود  همه مردم استان از آن بهره مند می شوند،از طرف دیگر حداقل در زمینه  اقتصاد بخش خصوصی حوزه تجاری خیل عظیمی از فعالین اقتصادی در شهرستانهای باشت و گچساران می باشد.