20121117175214_untitled

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج درنشست خبری که روز پنجشنبه ۲۵/۸/۹۱ درمحل جلسات آن اتاق باحضور اصحاب رسانه برگزار گردیدبیان داشت : نبود فرهنگ مناسب در زمینه صادرات، باعث کمبود زیر ساختهای صادراتی در استان شده است.

جبارکیانی صبح پنج شنبه در نشست خبری افزود: عدم توجه به زیر ساختهای صادراتی در این استان، مقوله صادرات کالا را با مشکل مواجه کرده است .

وی با بیان اینکه رسانه ملی، اصحاب رسانه می توانند دراین فرهنگ سازی نقش موثری داشته باشند، عنوان کرد: تجار وتولیدکنندگان باید آموزشهای لازم دراین خصوص را فرا گرفته، با بازارهای هدف آشنایی بیشتری پیدا کرده تا ارزش افزوده بیشتری درصادرا ت حاصل شود .

کیانی با بیان اینکه استان درسال جاری آمار صادرات خوبی نداشته است، اظهار داشت:

با توجه به پتانسیلهایی که در استان وجود دارد میزان صادرات در این استان باید از رقم کنونی بسیار بالاتر بوده، که متاسفانه این امر تاکنون میسر نشده است .

وی افزایش هزینه های تولید را از دیگر دلایل کاهش صادرات عنوان کد و افزود: برای افرایش صادرات، کاهش قیمتها و هزینه های تولید، امری ضروری است .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کاهش صادرات محصولات باغی دراستان بیان داشت : افزایش نرخ تسهیلات بانکی درکنار تورم بالا از دلایل کاهش صادراتی این محصولات در استان است .

نبود شرکتهای تخصصی برای خرید محصولات باغی، مهمترین مشکل صادرات  این محصولات در استان است.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات باغی در استان ۶۰تا ۷۰هزار تن بوده است ، تاکید کرد: نبود یک شرکت توانمند برای خرید و جمع آوری محصولات باغی، مهمترین مشکل درزمینه صادرات محصولات باغی استان است .

کیانی با بیان اینکه این استان درزمینه شیلات مقام چهارم کشور را دارد ، تصریح کرد :

بیشترین صادرات سالجاری در استان مربوط به محصولاتی چون عصاره شیرن بیان، سیمان، نوشابه و انواع موکت است .

وی افزود: کمترین میزان صادرات  را نیز در زمینه کشاورزی داشته ایم .

رئیس اتاق بازرگانی استان اظهار داشت: اتاق بازرگانی با هزینه خود برای اتحادیه صادرکنندگان محصولات باغی، کارتهای بازرگانی صادر و امکانات لازم را دراختیار آنها قرارداد که متاسفانه این اتحادیه ها فعالیت مناسبی در زمینه صادرات محصولات باغی در استان انجام نداده اند.

کیانی بابیان اینکه ۳۰۰کارت بازرگانی دراستان برای صادرکنندگان و واردکنندگان کالا صادر شده است، عنوان کرد : اگر ممنوعیت صادرات و واردات برای برخی کالاها برداشته شود به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد .

خاکریز اول ما در مقابل دشمن نجات صنایع است .

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خاکریزاول ما در مقابل دشمن، نجات صنایع است، تاکید کرد: شکست صنایع شکست اقتصاد رابرای ما به دنبال دارد.

کیانی افزود: باید از طرح مسائلی که کشور رابه چالش می کشند، جلوگیری کرده و درحمایت ازفعالان جبهه های اقتصادی کوشاباشیم .

رئیس اتاق بازرگانی استان صادرات را اساسی ترین محور اقتصاد عنوان کرد و گفت : با توجه به برگزاری برنامه هایی در روزصادرات،  برنامه ریزیها به شکلی است که جشنهای ملی صادرات هر روز در یک استان با حضورنمایندگان دولت برگزار شود.

کیانی مهمترین علل تعطیلی برخی کارخانجات را کاهش نقدینگی دانست و خواستار توجه بیشتر مسولین امر شد .