پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو ۲۰۲۳) از تاریخ ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ در ۱۲ بخش تخصصی برگزار شده است.

این‌ نمایشگاه با حضور بیش از ۷۰۰ شرکت در فضایی بالغ بر ۵۰ هزار مترمربع در ۱۵ سالن نمایشگاهی با میزبانی ۷۰ هیات تجاری و دولتی مشتمل بر بیش از هزار و ۲۰۰ تاجر و مقام دولتی از سراسر دنیا دایر شده است.

ایجاد بازارهای صادراتی جهانی با تمرکز بر شرق آسیا، اوراسیا، آفریقا و آمریکای لاتین و تنوع بخشی به کالاهای صادراتی کشور خاصه دانش بنیان و نیز دارای ارزش افزوده بیشتر جهت افزایش ضریب تاب آوری اقتصادی کشور از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

اتاق بازرگانی یاسوج با همکاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد و دستگاه های دولتی مرتبط با حوزه صادرات استان در این نمایشگاه شرکت کرد.

عبدالله قبادی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در حاشیه برگزاری این رویداد با اشاره به اهمیت نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: اکسپو۲۰۲۳ تهران، در کنار حضور شرکت ها و تولیدکنندگان بخش خصوصی، فرصت خوبی را نیز برای استان های مختلف کشور فراهم کرده است تا توانمندی های صادراتی خود را در پاویون استان ها به نمایش گذاشته و با توجه به حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان همه استان ها و همچنین تجار و بازرگانانی از ایران و کشورهای مختلف، زمینه همکاری های مشترک و تبادلات تجاری نیز مهیا شود.

رئیس اتاق یاسوج افزود: در همین راستا تلاش کرده ایم علاوه بر تهیه و ارائه اطلاعات توانمندی های صادراتی استان کهگیلویه و بویراحمد و معرفی محصولات صادراتی، ظرفیت های سرمایه گذاری و تولید صادراتی استان را نیز در این نمایشگاه در معرض سرمایه گذاران ایرانی و خارجی قرار دهیم تا از این ظرفیت نیز استفاده کرده باشیم. قبادی ادامه داد: در این نمایشگاه نمایندگان تولیدکنندگان صادراتی استان را نیز دعوت کرده ایم تا به صورت حضوری به پرزنت و معرفی محصولات خود بپردازند.