به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج، بعد از ظهر امروز هیئت تجاری جمهوری عراق پس از نشست با مدیران اقتصادی و بازدید از طرح های تولیدی و واحدهای مختلف اقتصادی، در مهمترین بخش حضور خود در استان، در نشست های B2B به صورت رودررو با فعالین اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد به مذاکره و عقد قرارداد پرداختند.

اتاق بازرگانی یاسوج پیش از سفر هیئت تجاری جمهوری عراق، با انتشار اطلاعیه هایی به معرفی اعضای هیئت تجاری عراقی و  دعوت از فعالین اقتصادی استان جهت ثبت نام برای حضور در این نشست ها پرداخت و پس از پایان مراحل ثبت نام، با تقسیم بندی طرف های مختلف تجاری به گروه های کالایی مرتبط، با تجهیز ۶ سالن مختلف در گروه های کالایی متفاوت، امکان مذاکره رودرو فعالین اقتصادی استان با طرف عراقی را فراهم نمود.

در پایان این نشست ها بسیاری از فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان استان موفق به عقد قرارداد با طرف های عراقی شدند.

جبار کیانی‌پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در همین خصوص اظهار داشت: B2B عملا فرصت مذاکره مستقیم بدون واسطه را برای تجار و بازرگانان کشور ما و کشورهای اطراف فراهم می کند.

 وی بیان کرد: B2B شرایطی را فراهم می‌کند که در یک فضای کاملا امن و مطمئن بدون هیچ‌گونه واسطه و یا احتمالاً کار دلالی تولید کننده ما با مصرف کننده خارجی ارتباط و مذاکره کند.

کیانی‌پور عنوان کرد: مهم‌ترین بخش اعزام و مهمترین موضوعی که دارای حساسیت است همین برگزاری مذاکرات مستقیم رو در رو یا B2B است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج تصریح کرد: در مذاکرات مستقیم بر روی چند گروه کالایی در حوزه  بهداشتی آرایشی، گیاهان دارویی، صنایع الکترونیک، صنعت ساختمان، گردشگری و  صنایع غذایی، سیم کابل و چندین گروه مذاکره مستقیم انجام شد.