سومین جلسه کارگروه تخصصی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در خصوص رسیدگی به واحدهای مشکل دار در سالن جلسات اتاق بازرگانی یاسوج در تاریخ ۲۱ آبان ماه ۹۲، با حضور نمایندگان و اعضای شورا و مدیران چهار واحد تولیدی آب معدنی دنایس، مزرعه قارچ سپید دهدشت، شرکت تعاونی معدنی دلی بجک، تولید قارچ خوراکی یاسوج و شرکت تعاونی آرتین و نمایندگان بانک های عامل برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در ابتدای جلسه گفت: شرایط اقتصادی کشور شرایط خاصی است و در این شرایط باید نگاه ویژه ای به تولید و اقتصاد داشت.

وی ادامه داد: یکی از اصلی ترین مواردی که در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مورد توافق اعضاء قرار گرفته، استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی برای کمک به تولید است که از جمله این ظرفیت ها می توان به بند شانزده قانون بودجه سال نود و دو اشاره کرد.

در ادامه جلسه مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق قانون بهبود فضای کسب و کار مشکلات و مسائل بین دولت و بخش خصوصی اقتصادی قابل حل است و این جلسات هدف آن پیدا کردن راهکارهایی است که طی آن واحدهای راکد به چرخه فعالیت برگردند.

ایشان افزود: با توجه به مصوبه اصلی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قرار بر این شده است که این کارگروه به صورت هفتگی به وضعیت پنج طرح تولیدی مشکل دار رسیدگی و با تعاملی که با بانک ها و دیگر دستگاههای مرتبط برقرار می کند در جهت تسهیل حل مشکلات گام بردارد.

از مصوبات این جلسه می توان از تعیین تکلیف واحدهای تولیدی مزرعه سپید دهدشت، واحد تولیدی قارچ دکمه ای آقای محمد حسین پناه، شرکت تعاونی آرتین یاسوج و شرکت معدنی دلی بجک نام برد.