نشست صبحانه ‌کاری نمایندگان بخش خصوصی و فعالین اقتصادی حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونین این اداه کل در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

در این نشست فعالین اقتصادی حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی و میراث فرهنگی در حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و‌ گردشگری، معاونین و کارشناسان این اداره کل، به طرح مسائل و‌ مشکلات پیش روی صنعت گردشگری و راهکارهای پیشنهادی خود برای حل این مشکلات در استان پرداختند.

سعید طالبی پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار کرد: تعامل دولت با بخش خصوصی حلقه مفقوده توسعه گردشگری استان در سال های گذشته بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان، تصریح کرد: نقاط مختلفی در استان وجود دارد که برای توسعه بوم‌گردی و کمپ های گردشگری بسیار مستعد و برای سرمایه گذاری بخش خصوصی سود آور است.
طالبی پور افزود: از هر ایده خلاق در زمینه توسعه گردشگری و رونق صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد توسط دولت حمایت ویژه می شود.

وی ادامه داد: آماده همکاری برای ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در شهرهای مختلف استان با مشارکت بخش خصوصی خواهیم بود.

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج نیز در این نشست اظهار کرد: در دو سه سال اخیر که درگیر مسئله کرونا بودیم فعالین اقتصادی حوزه‌های مختلف گردشگری و صنایع‌دستی دچار زیان های فراوانی شدند اما با این حال دوره پس از کرونا فرصت بسیاری خوبی برای جذب گردشگران و جبران این زیان هاست.
کیانی پور افزود: ضروری است دولت برای جبران خسارت دوساله صنعت گردشگری برنامه ریزی های لازم را انجام دهد و از فعالین صنعت گردشگری نهایت حمایت را انجام دهد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج تصریح کرد: خوشبختانه نگاه مدیریت جدید در اداره‌کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد به بخش خصوصی امیدوارنه است و نوید بخش توسعه زیرساخت های گردشگری و افزایش حجم سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی است.