به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج؛ شصت و ششمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور اعضای شورا در سالن جلسات اتاق یاسوج برگزار شد. این نشست با دستور کار بحث و بررسی در خصوص تورم و بی ثباتی قیمت ها و تاثیر آن بر حوزه کسب و کار استان برگزار شد.

جبار کیانی پور، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در ابتدای این جلسه به گزارشی در خصوصی پیگیری مصوبات جلسه قبل در خصوص بررسی وضعیت عدم تامین مالی طرح های نیمه تمام تعیین تکلیف این طرح ها پرداخت و با انتقاد از برخی از دستگاه های مربوطه افزود: عدم همکاری برخی دستگاه های دولتی برای ارسال به موقع گزارش مصوبات به دبیرخانه شورا باعث می شود نتوانیم در این جلسات شورای به نتایج ملموسی برسیم.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در ادامه این نشست به بحث آزادسازی نرخ ارز و اثرات آن اشاره کرد و بیان داشت: واقعیت این است که این موضوع یک شمشیر دولبه است که اگر به خوبی مدیریت نشود می تواند هم معیشت مردم را نشانه گرفته و هم فضای کسب و کار و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی را تحت شعاع قرار دهد، با این حال این اتفاق مسئله مهمی بود که باید سال‌های پیش می افتاد و عملیاتی می شد، موضوعی که همه اقتصاددانان و دلسوزان اقتصاد کشور سال هاست که به دنبال آن بودند که زودتر انجام شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این نشست اظهار کرد: بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در اجرای طرح های اقتصادی دولت در زمینه توسعه سرمایه گذاری با تمام توان همکاری می کند.

جبار کیانی پور افزود: اتاق بازرگانی به پدیده های اقتصادی و منافع عمومی نگاه سیاسی ندارد بلکه با نگاه حرفه ای به این گونه مسائل می نگرد و از همین رو با همه دولت ها در حد توان همکاری می کند.

وی اظهار داشت: اتاق بازرگانی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ظرفیت هایی دارد که دولت و مسئولان دولتی به خوبی می توانند از این ظرفیت ها بهره مند شوند.

کیانی پور بیان کرد: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی محل تضارب آرا و هماهنگی میان دیدگاه های کارشناسی و حرفه ای با مسئولان اجرایی است و مسئولان می توانند از این ظرفیت های قانونی بهره مند شوند.

وی عنوان کرد: اتاق بازرگانی به مدیریت صحیح بازار و جلوگیری از لجام گسیختگی قیمت ها باور دارد و کنترل دستوری قیمت ها را کارآمد نمی داند.

کیانی پور عنوان کرد: بدنه کارشناسی و فعالان حرفه ای اتاق در زمینه های مختلف صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی علاوه بر ارائه مشاوره به دولت، در اجرای برنامه های دولت سیزدهم آمادگی کامل دارند.

وی بیان کرد: طرح مردمی سازی یارانه ها از جمله طرح هایی است که آثار آن بر همه اقشار و بخش های مختلف جامعه تاثیر گذار است و اتاق در زمینه اجرای صحیح این طرح نیز آمادگی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: طرح مردمی سازی یارانه ها توزیع عادلانه یارانه ها، رونق بخشی به تولید داخل، مبارزه با فساد و رانت اقتصادی و مدیریت صحیح منابع ارزی و بیت المال را هدف گرفته است و دولت از بخش خصوصی برای اجرای این طرح انتظار همکاری دارد.

احسان عسکری افزود: این طرح در نهایت برای بخش خصوصی نهایت سودمندی را دارد چرا که به رونق بخش های مختلف اقتصادی که یارانه غیرمستقیم جلوی آن را گرفته بود کمک می کند

وی بیان کرد: این طرح می تواند زمینه رونق تولیدات کشاورزی و صنعتی را فراهم کند و اقشار مختلف مردم نیز از دسترسی عادلانه ای به یارانه های دولتی داشته باشند.

در ادامه این نشست که اعضای شورا پیرامون تورم و بی ثباتی قیمت ها و تاثیر آن بر حوزه کسب و کار استان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 

 

 

گزارش تصویری: