واحد آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در راستای اهداف آموزشی خود با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران، وبینار آموزشی یک روزه‌ای را تحت عنوان: «آشنایی با سامانه جامع تجارت ایران و فرایند ثبت سفارش کالا در تجارت فرامرزی» برگزار می کند.
این سمینار از ساعت ۱۰ الی ۱۴ روز دوشنبه، ۱۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ از طریق سمینار آنلاین برگزار میگردد.
لازم به ذکر است حضور در این سمینار رایگان و برای عموم آزاد است و شرکت‌کنندگان، گواهینامه‌های معتبر موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران را دریافت خواهند نمود.
متقاضیان ثبت نام در این رویداد آنلاین مشخصات خود شامل (نام و نام خانوادگی(به فارسی و انگلیسی)، نام پدر، شماره شناسنامه، محل صدور، کد ملی، مدرک تحصیلی، شماره تلفن همراه و تاریخ تولد) را به ترتیب و به فارسی به شماره ۵۰۰۰۴۶۵۲۱۸۵ جهت دریافت لینک این دوره آنلاین و صدور گواهینامه پیامک فرمایند. بدلیل ظرفیت محدود، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام می‌کنند. برای حضور در این وبینار، نیاز به نصب نرم افزار خاصی نمی‌باشد و علاقه‌مندان با لمس لینک دریافتی از طریق پیامک، با استفاده از مرورگر تلفن همراه یا کامپیوتر خود و انتخاب گزینه مهمان وارد سمینار خواهند شد.
در این وبینار مباحثی از جمله کاربردهای ثبت سفارش کالا و اهداف بکارگیری سیستم ثبت سفارش در تجارت فرامرزی، آشنایی با فرایندهای مرتبط با صدور کارت بازرگانی و کاربردها و الزامات آن، آشنایی کلی با زیرسامانه‌های کاربردی در سامانه جامع تجارت ایران (اهداف عملکردی)، آشنایی با الزامات و فرآیندهای اصلی و عملیاتی اخذ مجوز ثبت سفارش شامل: عملیات پایه (بارگذاری صلاحیت‌ها، معرفی شرکت، مدیریت پیشنهادهای نمایندگی، مدیریت کارتابل، عملیات ارزی، عملیات گمرکی)، عملیات تجارت خارجی (مدیریت فروشندگان خارجی، مدیریت پیش فاکتور، مدیریت مجوزها، مدیریت ثبت سفارش، مدیریت شناسه کالا، مدیریت پرونده) و بررسی آخرین دستورالعمل‌های مرتبط با ثبت سفارش و اولویت‌های کالایی توسط مهندس رضا گرزین (مدرس، نویسنده و معاون تحقیقات و ظرفیت سازی مرکز آموزش، تحقیقات و ظرفیت سازی گمرک ایران) ارائه خواهد شد.
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۲۲۷۹۵۳-۰۷۴ ، فکس ۳۳۲۳۴۳۵۵-۰۷۴ و ایمیل info@yasoujccim.ir تماس حاصل فرمایند.