با مشارکت جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، کلنگ‌ احداث هنرستان و خوابگاه شبانه‌روزی سی‌سخت با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج، با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار، رئیس اتاق بازرگانی یاسوج و مدیر کل آموزش و پرورش استان، مراسم کلنگ زنی هنرستان کار و دانش شش کلاسه شبانه روزی و خوابگاه دخترانه نرگس که با مشارکت جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی احداث خواهد شد، در شهر سی سخت برگزار شد.

این هنرستان و خوابگاه شبانه‌روزی دخترانه که بر اثر زلزله سی سخت تخریب شده بود با مشارکت جامعه نیکوکاری ابرار، مجمع خیرین مدرسه ساز استان و اداره کل نوسازی مدارس استان‌های خوزستان و کهگیلویه وبویراحمد ساخته خواهد شد.

مهرالله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور  در آیین کلنگ زنی این دو پروژه گفت: براثر زلزله سال گذشته سی‌سخت ۲۶ مدرسه نیاز به  تعمیرات اساسی بود  که با سرعت خوبی در حال انجام است و تا اول مهرماه تعمیرات آنها  به پایان خواهد رسید.

وی گفت : ۸ فضا  شامل  ۵فضای آموزشی  و ۳ فضای  خوابگاهی نیازمند تخریب و بازسازی است که خوشبختانه  با همکاری استان‌های معین  خوزستان فارس و آذربایجان  شرقی و مجمع خیرین مدرسه‌ساز عملیات  اجرایی  آنها  شروع و پیش‌بینی می شود تا مهر ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: ۴ مجموعه‌  آموزشی  نیاز به مقاوم سازی  دارند که ۳ فضای  آن  در حال انجام است و یک فضای  دیگر در هفته های آتی  عملیات  مقاوم سازی  آن شروع  خواهد شد.

در ادامه جبار کیانی‌پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج و رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کهگیلویه و بویراحمد گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در راستای مسؤلیت های اجتماعی خود در ابتدای وقوع زمین لرزه سی سخت به یاری مردم این شهر آمده است و اکنون نیز با پیگیری های که شده است با همکاری جامعه نیکوکاری ابرار بار دیگر هنرستان کار و دانش و خوابگاه دخترانه نرگس شهر سی سخترا  سرپا کنیم تا دانش آموزان این شهر در همین مکان و با سازه ای مستحکم تر و زیباتر به ادامه تحصیل بپردازند.

وی بیان کرد: اتاق بازرگانی در طی چند سال اخیر سهم ارزشمندی برای کمک به نوسازی مدارس انجام داده است. برای این دو پروژه مبلغ ۲۱ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که ۳۰ درصد این مبلغ توسط مجمع خیرین استان تامین می‌شود.

کیانی پور بیان کرد: طی ۱۴ ماهی که عهده‌دار مسئولیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز شدیم ۲۲ میلیارد منابع برای ۲۴ پروژه اختصاص یافته و ۱۵۰ کلاس درس تقدیم به فرزندان ایران زمین شده است.

وی بیان کرد: برای بازسازی مدارس سی‌سخت ۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.اعتبارات نوسازی مدارس سی‌سخت همه از طریق مجمع خیرین مدرسه‌ساز تامین شده و تاکنون ۱۱ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها تامین شده است.

علی اصغر خامنوی، مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار نیز در این مراسم اظهار کرد: انجام کارهای بنیادین و اثرگذار در توسعه پایدار مناطق به ویژه پس از بروز حوادث غیرمترقبه‌ای چون سیل و زلزله را یکی از رویکردهای ابرار است. فعالان اقتصادی دغدغه‌مند و دلسوز ایران، همواره در شرایط سخت در کنار مردم ایستاده‌اند و هیچ کمکی را دریغ نکرده‌اند.

وی افزود: پس از زلزله شهرستان سی‌سخت نیز ضمن ارسال کمک‌های فوری، تصمیم بر آن شد که یک اقدام ماندگار و اثربخش انجام پذیرد.

خامنوی بیان داشت: طرح ساخت هنرستان و خوابگاه شبانه‌روزی “نرگس” در دستور کار اتاق بازرگانی ایران و یاسوج و جامعه نیکوکاری ابرار قرار گرفت و با اختصاص بخشی از بودجه مورد نیاز توسط اتاق ایران، توانستیم این کار را آغاز نماییم.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار تاکید کرد: امیدواریم با همکاری شایسته مسئولین اجرایی، بتوانیم این طرح را در زمان مقرر تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار دهیم و از این طریق کمک شایان توجهی را در حوزه خصوص آموزش و تحصیل در این منطقه ارائه نماییم.