دبیرکل باشگاه تلاشگران ارزش آفرین کیفیت کشور گفت: اکسپوی دوبی فرصتی برای معرفی کسب وکار‌های نوپا و شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در عرصه فناوری‌های نوظهور است.

به گزارش اتاق بازرگانی ایران و امارات به نقل از خبرگزاری صداوسیما دکتر بهروز ریاحی درحاشیه نشست هماهنگی اکسپو در جمع خبرنگاران افزود: این رویداد فرصتی بی نظیر برای کسب و کار‌های نوپا و شرکت‌های دانش بنیان ایرانی به ویژه در حوزه نانو و سلول‌های بنیادی است تا ضمن معرفی محصولات خود، فروش خوبی هم داشته باشند.
وی با بیان اینکه ایران در ارزیابی اکسپوی ۲۰۱۵ میلان از میان ۱۹۰ کشور رتبه دوم را در معرفی تمدن، فرهنگ و هنر کسب کرده است اضافه کرد: با استفاده از تجربه اکسپوی میلان و برگزاری تور‌های آموزشی، فرهنگی و صنعتی، سعی می‌کنیم بازدید کنندگان اکسپوی دوبی را در مدت شش ماه با دستاورد‌های صنعتی، فرهنگی و هنری ایران آشنا کنیم ضمن اینکه تلاش ما این است بازدیدکنندگان با ظرفیت‌های ایران در حوزه تجهیزات پزشکی، صنایع غذایی، فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی آشنا شوند.
ریاحی گفت: ایران با دارا بودن فضایی به مساحتی بیش از دو هزار متر مربع، علاوه بر جمعیت کشور‌های حاشیه خلیج فارس پذیرای بخش عظیمی از حدود ۲۵ میلیون بازدید کننده رویداد ۲۰۲۰ دوبی خواهد بود.
وی افزود: در رویداد اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی چهار کارگاه تخصصی را ویژه ایرانیان مقیم امارات برگزار می‌کنیم و بنا داریم بستر را برای بازدید گردشگران خارجی اکسپو از مناطق آزاد ایران را نیز فراهم نماییم.
اکسپوی دوبی ۲۰۲۰ به علت شرایط کرونایی با تاخیر از ۹ مهر ۱۴۰۰ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.