به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج بعد از ظهر امروز پنجاه و نهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضای اصلی شورا، به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با دستور کارهای زیر در محل سالن جلسات شماره یک استانداری برگزار شد.

دستور کارهای این نشست:

۱-پیگیری مصوبات جلسه قبل

۲- بررسی افزایش قیمت زمین در شهرکهای صنعتی استان و تاثیر آن در سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی صنعتی

۳-بحث وبررسی در زمینه ناحیه بندی استقرار کاربری در حریم کیفی منابع آب های سطحی استان

جبار کیانی‌پور رییس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست با اشاره به سرمایه گذاری در شرکت شهرک‌های صنعتی گفت: افزایش قیمت زمین در شهرک‌های صنعتی و تاثیر آن بر سرمایه گذاری و تولید یکی از عوامل مهمِ عدم جذب سرمایه گذاری است.
موضوع بحث وبررسی در زمینه ناحیه بندی استقرار کاربری در حریم کیفی رودخانه‌ها و منابع آب‌های سطحی استان از دیگر مشکلات سد راه طرح‌های تولیدی بود که دراین نشست مطرح وپیرامون ان تبادل نظر شد.
با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد حدود یک درصد مساحت و جمعیت کشور را تشکیل می دهد اما ده درصد از روان آب‌های کشور متعلق به این استان است و طبق بخشنامه جدید حفظ حریم رودخانه‌ها تا شعاع ۱۵۰ متر مقدور نمی‌باشد و تا کنون مشکلاتی رابرای سرمایه گذاری در بخش‌های کشاورزی و دامپروری ایجاد کرده است که پس ازتبادل نظر مصوب شد همچنان دستورالعمل حریم کیفی سال ۸۴ ملاک عمل سازمان‌های متولی برای صدور مجوزها قرار گیرد و محدودیتی برای سرمایه گذاری ایجاد نکند.
موضوع بیمه گلخانه داران توسطه نماینده صنف گلخانه داران نیز در این نشست مطرح و مصوب شد سازمان تامین اجتماعی پس از کسر۱۰ درصد حق بیمه به بیمه گلخانه داران اقدام‌ کند.
صمیمی دوست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این نشست تاکید کرد: همه مصوبات کارگروه دولت و بخش خصوصی باید توسط دبیرخانه این نشست به سازمان‌ها ابلاغ شود.
وی افزود: همه سازمان‌ها مکلف به اجرای مصوبات این کارگروه هستند و در صورت تمرد، مدیر آن سازمان به عنوان ترک فعل به سازمان قضایی معرفی می‌شود.
 معاون اقتصادی استاندار تعامل سازمان‌ها وهمفکری با این کارگروه را رمز توسعه اقتصادی در بخش‌های مختلف بیان کرد و گفت: مدیران باید جذب سرمایه گذاری در استان را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
در این نشست مصوب شد افزایش قیمت زمین درشهرک‌های صنعتی استان به عنوان عاملی مهم و تاثیرگذار در سرمایه گذاری، با مدیرشهرک‌های صنعتی کشور مکاتبه شود.