استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این دیدار گفت: شما منطقه ای را انتخاب و به  آن سفر کردید که به پایتخت طبیعت ایران معروف بوده و این استان با دارا بودن ظرفیت های فوق العاده  جای پیشرفت و توسعه زیادی برای سرمایه گذاری دارد.


استاندار به ذخایر خدادادی فراوان مانند نفت و گاز در گچساران، اماکن گردشگری تاریخی مثل بلاد شاپور در کهگیلویه، آبشار و چشمه زارها و رودخانه های جوشان و خورشان به خصوص در شهرستان دنا اشاره کرد.


کلانتری گفت: این استان دارای ظرفیت ها و توانمندی های بسیار بالایی در بخش گیاهان دارویی و احداث واحدهای تولید فراوری در این خصوص و مناطق گردشگری طبیعی و تاریخی و مهمتر از همه مردم مهمان نواز، بلند همت و سخت کوش دارد.


کلانتری ابراز داشت: مردم این استان بسیار صمیمی ، صبور و سخت کوش هستند و به همین خاطر است که فشارها و تهدیدهای آمریکا را تحمل می کنند تا اهداف آنها را به شکست مبدل سازند.


استاندار گفت: مردم ما آنجا که پای صلح، دوستی، صمیمیت و همکاری در کار باشد با آغوش باز استقبال می کنند.


کلانتری گفت: سفر شما مقدمه ای برای ارتباطات و مبادلات بیشتر این استان با کشور اتریش است و ما در این خصوص آمادگی کامل برای هرگونه همکاری را داریم.


سفیر اتریش هم در این دیدار گفت: کشورهای ایران و اتریش دوستان قدیمی هستند به طوریکه بیش از نیم قرن رابطه تنگاتنگ ، خوب و کامل با هم داشته اند.
استفان شولتس افزود: در این سفر معلوم خواهد شد که چه کاری و تا چه اندازه ای می توانیم در استان کهگیلویه وبویراحمد انجام دهیم.


وی اظهار داشت: ما می خواهیم از فرصتی که ایجاد شده است استفاده کنیم و از هم اکنون تا پایان کووید- ۱۹و تا پایان محاصره ناعادلانه اقتصادی، برای ۲ کشور ظرفیت ها و فعالیت های تجاری ایجاد کرد.


وی گفت: در این سفر بسترسازی برای فعالیت های اقتصادی و تجاری انجام خواهد گرفت و گام های لازم برداشته می‌شود.


سفیر اتریش افزود: اطمینان می دهم که بنگاه های اقتصادی و سرمایه گذاری اتریش بسیار علاقمند به همکاری با شما هستند و نمونه آن ۲۵۰ شرکتی است که با برنامه ریزی به عمل آمده به زودی وارد تهران خواهند شد.


وی گفت: ما نمی خواهیم گفتگوها در حد صحبت باشد بلکه برنامه داریم نمایندگانی تجاری در ماه نوامر به ایران بیایند و موضوعات تجاری، بازرگانی و سرمایه گذاری را بررسی کنند.


اشتفان شولتس تصریح کرد: می خواهیم با استفاده از این فرصت در این استان مزیت ها و ظرفیت ها بررسی و گفتگوهای لازم نیز انجام شود تا زمینه برای هر چه سریعتر برداشت گام های بعدی فراهم شود.
وی اعلام کرد: کشور اتریش خودش را شریک تجاری و اقتصادی خوبی برای ایران می داند به خصوص در بحث کارگاه های کوچک و متوسط چرا که ۹۷ درصد شرکت های تولیدی در اتریش واحدهای تولیدی کوچک و متوسط هستند.


وی در رابطه با تحریم ها هم گفت: ملت بزرگی هستید و ملت های دیگر اگر جای شما بودند در مقابل تحریم کم می آوردند اما شما با مقاومت چالش ها را به فرصت تبدیل کرده اید.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن خوش آمدگویی مجدد از سفیر اتریش به این استان گفت: دولت دکتر روحانی به ما این فرصت را داده است تا با کشور و دولت هایی که دوستی پایداری داشته اند ارتباط ، همکاری و تبادل تجاری و اقتصادی داشته باشیم و کشور اتریش از جمله کشورهای دوست ما می باشد.


 کلانتری بیان کرد: ما با سیاست ها و همکاری دولت اتریش آکاه هستیم و سفر شما را به این استان به فال نیک می گیریم و از حضور فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران شما به خوبی استقبال می کنیم.


وی گفت: ظرفیت های مد نظر و  قابل استفاده تجاری شما در استان ما فراوان است و می تواند تبادلات را رقم زند.


استاندار یادآور شد: ما شرایط سخت تحریم ها را با استقامت و پایداری طی کرده ایم و خواهیم کرد و مردم ما بر این باورند و اطمینان دارند که شکست آمریکا در مقابل اراده ایرانی ها حتمی است.
وی بیان کرد: البته که واکنش دولت ها در این حنگ نابرابر اقتصادی، تحریم ها و فشارهای امریکا  لحاظ خواهد شد.


کلانتری گفت: دولت ها در موقع سختی باید خود را نشان دهند چون سختی ها می گذرند و همانطوریکه با استقامت و پایداری جنگ هشت ساله هم با شکست دشمن خاتمه یافت و امروز نسبت به گذشته کشور ما در شرایط بسیار بالایی قرار گرفته است.


 استاندار گفت: فعالان اقتصادی ما در استان هم در عرصه بین المللی حضور دارند و هم در ارتباط با فعالیت های اقتصادی، بازرگانی و تجاری با کشور اتریش به خوبی استقبال می کنند.


کلانتری اظهار امیدواری کرد که در سفرهای بعدی شاهد اقدامات عملی در حوزه سرمایه گذاری، رونق تجاری و بازرگانی این استان با فعالان بخش اقتصادی کشور اتریش باشیم.