معاونت کسب‌وکار اتاق ایران اعلام کرد: پیرو درخواست صادرکنندگان و با تصمیم ستاد برگزاری روز ملی صادرات، مهلت ثبت‌نام صادرکنندگان متقاضی حضور در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه ملی تا پایان روز چهارشنبه آینده، ۲۵ تیرماه ۱۳۹۹ تمدید شد.

به واسطه درخواست صادرکنندگان متقاضی حضور در فرایند انتخاب صادرکننده نمونه ملی، ستاد برگزاری روز ملی صادرات مستقر در اتاق ایران اعلام کرد فرصت ثبت نام در این رویداد ملی را به مدت ۵ روز تمدید خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، از امسال، اتاق ایران به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی کشور، متولی برگزاری مراسم روز ملی صادرات و فرایند انتخاب صادرکنندگان نمونه ملی است و بر همین اساس، طبق فراخوانی که پیش‌ازاین از سوی معاونت کسب‌وکار اتاق ایران منتشر شد، ثبت‌نام رسمی صادرکنندگان در این مراسم در دستور کار قرار گرفت.

در فراخوان اولیه، مهلت ثبت‌نام متقاضیان حضور و همکاری در این رویداد ملی از ۷ تا ۲۰ تیرماه اعلام شده بود؛ اما به‌واسطه درخواست صادرکنندگان برای تمدید این مهلت، ستاد برگزاری روز ملی صادرات با صدور اطلاعیه‌ای از تمدید ۵ روزه این مهلت خبر داد.

بر اساس اطلاعیه ستاد برگزاری روز ملی صادرات، صادرکنندگان برای حضور در فرایند انتخاب صادرکننده نمونه ملی، تا پایان روز چهارشنبه آینده، ۲۵ تیرماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه روز ملی صادرات نسبت به تکمیل آنلاین فرم ثبت‌نام در گروه‌های کالایی یا خدماتی اقدام کنند.

راهنمای ثبت‌نام

گام اول: (از تاریخ ۹۹/۴/۰۷ تا ۹۹/۰۴/۲۵)

متقاضیان گروه های کالایی از هفتم تیرماه باید با مراجعه به وب‌سایت cscs.chambertrust.ir به سامانه کارت بازرگانی مراجعه کرده و وارد صفحه کاربری شخصی خود شوند و با استفاده از لینک مربوط به ثبت‌نام الکترونیکی بیست و چهارمین مراسم انتخاب صادرکنندگان نمونه کشوری که در صفحه شخصی هر شخص حقیقی و حقوقی دارنده کارت بازرگانی تعبیه شده است، نسبت به ثبت‌نام آنلاین اقدام کنند.

متقاضیان گروه های خدماتی  بصورت مستقیم و با استفاده از لینک فرم ثبت نام ایجاد شده بر روی تارنمای بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات به آدرس ed.iccima.ir باید نسبت به تکمیل آنلاین فرم ثبت‌نام اقدام کنند.

 متقاضیان هر دو گروه کالایی و خدماتی پس از ثبت‌نام باید فرم پیش‌نویس اطلاعات نهایی شده را پرینت و ممهور به مهر و امضای مدیرعامل شرکت کرده و درصورتی‌که متقاضی جزو منتخبین اولیه قرار بگیرد و از دبیرخانه برگزاری مراسم برای آوردن اصل مستندات و مدارک و زونکن اطلاعات با ایشان تماس گرفته شد، این فرم را همراه با زونکن اطلاعات به دبیرخانه مراسم تحویل دهند.

گام سوم: (از تاریخ ۹۹/۰۵/۱۱ تا ۹۹/۰۵/۲۳)

دبیرخانه برگزاری مراسم روز ملی صادرات پس از مشخص شدن بررسی اظهارات اعلام شده متقاضیان و مطابقت با بانک‌های اطلاعاتی گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه تجارت ایران و بانک مرکزی، نسبت به اطلاع‌رسانی و تماس با شرکت‌های منتخب اولیه اقدام می‌کند تا نسبت به ارسال زونکن مدارک به همراه نامه پیش‌نویس ثبت‌نام که به تائید و امضاء مدیرعامل شرکت رسیده است اقدام کنند.

گام چهارم: (از تاریخ ۹۹/۰۷/۲۰ تا ۹۹/۰۷/۲۵)

دبیرخانه برگزاری مراسم روز ملی صادرات پس از مشخص شدن نتایج جلسات کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه کشوری که با حضور نمایندگان تام‌الاختیار وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه برگزار می‌شود، نسبت به اطلاع‌رسانی به منتخبین نهایی اقدام خواهد کرد.

شاخص‌ها

شاخص‌های عمومی و اختصاصی گروه‌های کالایی و گروه‌های خدماتی و مدارک و مستندات موردنیاز برای ثبت‌نام به شرح زیر است:

شاخص‌های گروه‌های کالایی:

شاخص‌های گروه‌های خدماتی: