صبح امروز اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج متشکل از از جبار کیانی پور رئیس، عزیزالله رحیمی عضو هیئت رئیسه، منوچهر یاری رئیس کمیسیون خدمات فنی مهندسی وعمران، عبدالحسین تقویان رئیس کمیسیون تجارت و مجتبی اندرزیان رئیس کمیسیون فناوری اتاق یاسوج با «غلامحسین کرمی » بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفت و گو کردند.

جبار کیانی پور رئیس اتاق یاسوج در این نشست اظهار کرد: بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد در روزهایی که تولید و فضای کسب و کار استان وضعیت مساعدی ندارد و موانع کسب‌وکار نیز دوچندان شده است، امید دارد موانعی که بخش زیادی از آن منشأ «داخلی» دارند و متاثر از نظام قبلیه و فضای سنتی استان می باشند، با کمک نهادهای قضایی از جمله بازرسی کل استان برطرف شوند.

کیانی پور ادامه داد: طبیعی است که تا زمانی که تولید نباشد و این تولید رونق نداشته باشد وضعیت معیشت مردم نیز ایده آل نخواهد بود، اما با این حال در ماه های اخیر شاهد آن هستیم که به بهانه معیشت مردم رفتارهای نامتعارفی با فعالان اقتصادی صورت می گیرد و به دنبال آن بسیاری از واحدهای تولیدی استان در وضعیت تعطیل و یا نیمه فعال به سر می برند.

رئیس اتاق یاسوج در ادامه این نشست به انحراف در پرداخت تسهیلات رونق تولید و اشتغال روستایی اشاره کرد و افزود: این منابع مالی در اختیار طرح هایی با اشتغال پایدار و واحدهای تولیدی ریشه دار گذاشته نشده است و روش توزیع این منابع کاملا نادرست بوده است به طوری که با وجو سرریز این منابع مالی عظیم اما عملا شاهد کاهش آمار بیکاری و یا افزایش تولید نخواهیم بود.

کیانی پور تصریح کرد: به بهانه مبارزه با فساد، چرخ بسیاری از واحدهای تولیدی قفل شده است و این مسئله شرایط بسیاری سختی را برای فعالان اقتصادی و کارگران واحدهای تولیدی به وجود آورده است.

رئیس اتاق یاسوج بیان کرد: امید داریم از طریق نهادهای نظارتی و بازرسی کمک شود تا منابع مالی و تسهیلات در میان آن بخش از واحدهای تولیدی که اشتغال پایدار دارند توزیع شوند و همچنین از رفتارهای نامتعارف با واحدهای تولیدی به بهانه نهادهای نظارتی برخورد شود.

غلامحسین کرمی بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست اظهار کرد: فعالین اقتصادی تجار و بازرگانان همانند یک سفیر برای هرمنطقه هستند و نمایندگان اتاق بازرگانی هر استان سفیران فرهنگی و اجتماعی این استان خواهند بود چرا که این فعالین اقتصادی هستند که در بدنه جامعه نفوذ دارند و درمسیر تجارت خود با مردم دیگر نقاط کشور و جهان ارتباط دوسویه برقرار می کنند.

کرمی در این نشست بیان کرد: بدون شک ما به دنبال آن نیستیم که موانعی در مقابل سرمایه گذاری و تولید قرار دهیم و مدیرانی که کم کار باشند و یا به بهانه نهادهای نظارتی با فعالان اقتصادی همکاری نداشته باشند نیز برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: از هرکدام از فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران استان که در مسیر فعالیت خود با موانعی برخورد کردند می توانند به صورت مصداقی مشکل خود را با سازمان بازرسی درمیان گذاشته تا در سریع ترین زمان ممکن بررسی و مشکلی پیش رو برطرف گردد.

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: هرجایی که احساس شود مدیری به بهانه بازرسی و نهادنهای نظارتی مانعی سر راه تولید و سرمایه گذاری واقعی قرارداده است، ما سریعا ورود خواهیم کرد و با آن برخورد خواهیم داشت.