اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی که با دعوت اتاق بازرگانی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده اند عصر روز چهارشنبه از تاسیسات نفتی منطقه دشت گز بازدید کردند.

1 (37)

در این بازدید نمایندگان مجلس در کمسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تأسیسات مختلف شرکت نفت گچساران دیدن کردند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در این آیین گفت: فرسوده بودن تاسیسات و مشکلات ساختاری پرسنل از مهمترین چالش های موجود در قلب اقتصادی ایران در مناطق نفتخیزگچساران است.
هوشنگ صیدالی اضافه کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران هفت هزار نیروی پرسنلی دارد که بیش از چهار هزار نفر آن حجمی، قراردادی و ارکان تالت است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیزدر این بازدید گفت: تفاوت فاحش حقوق کارکنان رسمی با  دیگر نیروها از عمده مشکلات در شرکت نفت گچساران است.
وی بیان کرد: یکسان بودن پاداش پایان خدمت کارکنان شرکت نفت از مشکلات ساختاری این شرکت است که باعث بی انگیزگی کارکنان شده است.
تاجگردون تصریح کرد: با توجه به اینکه کارکنان شرکت نفت در سن پایین به کار گرفته شده اند برخی ۵۰ سال خدمت میکنند که پاداش پایان خدمت مساوی با ۳۰سال خدمت ها دریافت می کنند.
وی با یادآوری ارزش سرمایه های انسانی شرکت نفت گچساران که تعمیر قطعات تاسیسات نفتی باعث صرفه جویی های اقتصادی کلان برای کشور شده اند خواستار رسیدگی به مشکلات این نیروهای خلاق و زحمتکش شد.