به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج نشست جبار کیانی پور رئیس و چنگیز هاشمی نایب رئیس اتاق یاسوج با مجموعه دانشگاه یاسوج و با هدف بررسی زمینه های همکاری مشترک و ارتباط دانشگاه یاسوج با دانشگاه های کشور اسلواکی و عقد تفاهم نامه همکاری های مشترک با این کشور، برگزار شد.

WhatsApp Image 2019-01-30 at 11.35.19 AM

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوح با تاکید بر اینکه دغدغه ایجاد ارتباط سیستماتیک دانشگاه‌های استان و مراکز علمی دنیا را داریم، گفت: پیگیر اجلاس مشترک دانشگاهی در ایران یا اسلواکی هستیم.
جبار کیانی پور در این نشست اظهار داشت: تلاش می‌کنیم بتوانیم ارتباط سیستماتیک بین دانشگاه‌های استان و مراکز علمی دنیا برقرار کنیم.
وی عنوان کرد: این نشست با موضوع بررسی زمینه‌های همکاری ارتباط دانشگاه یاسوج با دانشگاه‌های کشور اسلواکی و عقد تفاهم نامه همکاری‌های مشترک برگزار شده است.
کیانی‌پور با بیان اینکه امروز جامعه دانشجویی و محیط کسب و کار ما به منظور انتقال تکنولوژی نیازمند ایجاد این ارتباطات است، ابراز کرد: ظرفیت‌های دانشگاه‌های ما احصا شود تا اردیبهشت ماه اجلاس مشترکی برگزار شود.
وی با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم اجلاس مشترک دانشگاهی در ایران یا اسلواکی داشته باشیم، ادامه داد: در زمینه تعامل با دانشگاه توجه ویژه داریم و بر این باور هستیم که کارهای خوب و اساسی پایه و بیس آنها از دانشگاه آغاز می‌شود.
رئیس اتاق یاسوج گفت: اتاق بیش از پیش به ارتباط با دانشگاه علاقمند بوده و اعتقاد جدی دارد و در این راستا برای توسعه روابط، کوتاهی نمی کند و از تمامی ظرفیت‌های خود در این زمینه استفاده می‌کند.
وی با اشاره به وجود تفاهم نامه مشترک بین اتاق بازرگانی و دانشگاه یاسوج تصریح کرد: طبق این تفاهم نامه اتاق بازرگانی موظف بوده که بستر لازم برای انجام فرصت‌های مطالعاتی وبازدیدهای علمی برای دانشجویان و اساتید در داخل و خارج کشور و همچنین استفاده از ظرفیت موجود برای جذب استاد و دانشجویان خارج از کشور را بکار گیرد.
کیانی پور تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم با پیگیری و رایزنی لازم یک ارتباط سیستماتیک بین مراکز دانشگاهی و مراکز علمی دنیا برقرار کنیم زیرا امروز جامعه دانشگاهی و فضای کسب کار به دلیل نیاز به انتقال تکنولوژی های روز دنیا نیازمند این ارتباطات است.
وی با اشاره به اینکه اسلواکی در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست و هم اکنون ۵.۶ نفر جمعیت دارد، افزود: این کشور بسیار صنعتی است و ۱۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی دارد و به نوعی یکی از کشورهای ثروتمند اروپا است.
کیانی‌پور با اشاره به اینکه اسلواکی دروازه اروپای غربی و هم مرز با بسیاری از کشورهای تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: این کشور ۲۰ دانشگاه عمومی و ۱۰ دانشگاه خصوصی دارد و جایگاه خوبی در حوزه پزشکی و مهندسی دارد و با تولید یک میلیون و ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو قطب خوردوسازی اروپا است.
وی بیان کرد: بزرگترین کارخانه خودروسازی در این کشور فعالیت دارد و به شدت به نیروی فنی و متخصص کار نیاز دارند که در صورت تحصیل در این کشور امکان استخدام نیز وجود دارد.
رئیس اتاق معین اسلواکی در ایران گفت: قیمت‌ها در اسلواکی ارزان‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر اروپا بوده و این کشور قطب کشاورزی اروپا نیز می باشد.
WhatsApp Image 2019-01-30 at 11.34.48 AM
چنگیز هاشمی نایب رئیس اتاق یاسوج نیز در این نشست اسلواکی را قلب اروپا دانست و افزود: از مجرای کشور اسلواکی، اروپای شرقی به اروپای غربی متصل می شود.
وی بیان کرد: سطح دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تولیدی این کشور و سطح تکنولوژی و نگاه علمی آنها به مسئله تولید، بسیار بالاست و از همین رو فرصت پیش رو شرایطی مناسب برای ارتباط اساتید و دانشجویان ما با مراکز علمی کشور اسلواکی می باشد.
هاشمی ادامه داد: اگر ارتباطی میان دو طرف برقرار شود این ارتباط و همکاری ها تنها شامل استان نخواهد بود و دیگر مراکز علمی کشور نیز خواهند توانست از این فرصت استفاده نمایند.
نایب رئیس اتاق یاسوج تصریح کرد: پیشنهاد ما برای این موضوع همکاری در دو سطح می باشد. همکاری در دوره های تحصیلات تکمیلی و همکاری در سطح کاربردی و آموختن تکنولوژی کاربردی در تولید و فرآیندهای مختلف کسب و کار و همچنین بکارگیری نیروهای علمی و آموزش دیده استان در واحدهای تولیدی کشور اسلواکی.