0B131C1A-04E3-45ED-B796-5E8A42F5CB28
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در هیئتی سه نفره به ریاست «چنگیز هاشمی نایب رییس اتاق یاسوج» و در راستای اهداف وسیاست های اتاق های بازرگانی مبنی بر حضور در رویدادهای تجاری بین المللی و به منظور پشتیبانی از بدنه تجاری استان جهت افزایش مراودات و مناسبات اقتصادی و تجاری، با در نظر گرفتن بازار به شدت مصرف کننده قطر و همچنین شرایط بسیار خوب کنونی مناسبات سیاسی و اقتصادی کشورمان با این کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس، در نمایشگاه بین المللی تولید و صنعت دوحه ۲۰۱۸(ipec) که توسط وزارت اقتصاد و بازرگانی این کشور برگزار گردیده است حضور یافت.
نمایشگاه تولید وصنعت قطر در حوزه های صنایع غذایی، کشاورزی، نان و آرد ، خدمات فنی و مهندسی ، گردشگری ، لوازم خانگی و چرم و منسوجات، مهرماه سال جاری در مرکز نمایشگاههای بین المللی دوحه با حضور تولید کنندگان، فعالین اقتصادی و نمایندگانی از کشور های مختلف از جمله ایران، ترکیه ، آذر بایجان ، عمان ، پاکستان ، تونس، کویت، الجزایر،تاجیکستان، مراکش، اردن و تاجیکستان برگزار شد.
 این نمایشگاه توسط نخست وزیر و وزیرداخلی قطر افتتاح شد.
جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از شرکت کنندگان اصلی این رویداد مهم است.

IMG_8800

اتاق بازرگانی یاسوج به نمایندگانی از تولید کنندگان و فعالین اقتصادی بخش خصوصی استان با به نمایش گذاشتن توانمندیهای تولیدی و صادراتی محصولات استان در حوزه های مختلف از جمله محصولات کشاورزی، گیاهان دارویی، لوازم آرایشی ، بهداشتی، مواد غذایی و همچنین حوزه گردشگری از طریق ارائه نمونه محصولات، کاتالوگ، کتاب، کتابچه ، فیلم و عکس در این نمایشگاه حضور پررنگی داشته است.
در طول برگزاری این نمایشگاه فعالین مختلف اقتصادی و سرمایه گذارانی از قطر و کشورهای مختلف از غرفه اتاق یاسوج بازدید کردند و محصولات و تولیدات استان کهگیلویه و بویراحمد توسط تیم اتاق یاسوج پرزنت و معرفی شد. همچنین سفیر ایران در دوحه، سفیر افغانستان در قطر و رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر نیز از غرفه اتاق یاسوج بازدید به عمل آوردند.

جلسه ضیافت شام به میزبانی سفارت ایران در قطر و اتاق بازرگانی قطر و ایران

photo_2018-10-09_14-05-02

در حاشیه نمایشگاه تولید و صنعت قطر۲۰۱۸(ipec)، نایب رییس اتاق یاسوج در ضیافت شامی که سفیر ایران در دوحه به مناسبت حضور ایرانیان حاضر در نمایشگاه صنعت و تولید قطر تدارک دیده بود حضور یافت و با محمد علی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.
در این جلسه چنگیز هاشمی نایب رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به قابلیت ها و توانمندیهای اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد، برای حضور تولید کنندگان استان در امر صادرات کالا و خدمات به کشور قطر نیز اعلام آمادگی نمود.

نشست هم اندیشی و بررسی راهکارهای قوانین و مقررات جهت ورود به بازار قطر

نشست هم اندیشی با سفیر

در این نشست نایب رئیس اتاق یاسوج به دعوت سفیر ایران در قطر در محل سفارت حضور یافت و  با اشاره به مسائل و مشکلات صادرات به قطر اظهار کرد: آنچه بازار را چه در بازار داخل و چه در بازار خارج شکل می دهد نیازها، خواسته ها و تعیین مولفه های موثر در پاسخ به نیازها و خواسته ها می باشد. انتظار ما از سفارت این است که فضای کلان دیپلماسی اقتصادی را برای فعالان روشن نماید و نسبت به آگاهی بخشی از فضای اقتصادی قطر مساعدت بیشتری انجام دهد.
چنگیز هاشمی بیان کرد: توقع ما از سفارت فعال نمودن بخش اقتصادی سفارت در تسهیل روابط اقتصادی دولت در حل مشکلات صادرات است . وی عنوان کرد: امروز در دنیا شبکه پذیر کردن واحدها باعث تقویت و هم افزایی توان صادراتی شرکتها دربازار جهانی خواهد شد.