پس از حضور غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و نماینده شهرستان های گچساران و باشت در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و بحث و بررسی در خصوص وضعیت تسهیلات طرح اشتغال روستایی و عشایری در نشستی با رئیس و نایب رئیس اتاق بازرگانی؛ اتاق یاسوج ماموریت یافت تا با تشکیل کارگروهی به بررسی کارشناسی تسهیلات طرح اشتغال روستایی بپردازد و پروژه هایی که توجیه اقتصادی داشته باشند و قابلیت ورود به عرصه تولید و اشتغال را دارند، معرفی نماید تا این منابع به آنها تخصیص داده شود. همچنین نحوه واگذاری این تسهیلات نیز در این کارگروه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج اولین نشست این کارگروه جهت نظارت بر اجرای صحیح طرح های اشتغال روستایی با دبیری اتاق بازرگانی روز شنبه سوم شهریورماه با حضور رئیس اتاق بازرگانی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و کارشناسان دیگر دستگاه های  اجرایی و بخش خصوصی در محل سالن جلسات اتاق یاسوج برگزار گردید.
 با توجه به درخواست اتاق یاسوج در این نشست مصوب گردید اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اطلاعات مربوط به طرح های مصوب و پرداخت شده تسهیلات اشتغال روستایی استان و همچنین دستگاه های اجرایی نیز گزارش و پیشنهادات خود را در خصوص طرح های مصوب و پرداخت شده اشتغال روستایی به تفکیک شهرستان ظرف حداکثر دو روز آینده ( ۵/۶/۹۷) به دبیرخانه این کارگروه ( اتاق بازرگانی) جهت بررسی و پایش میدانی ارسال نمایند.
همچنین در این نشست مصوب گردید کمیته ای توسط اتاق بازرگانی جهت بازدید میدانی و بررسی و نظارت حداقل ده درصد از طرح های مصوب و تسهیلات پرداخت شده ی اشتغال روستایی استان تشکیل شود و با حضور در تمامی شهرستان ها نتایج را به دبیرخانه این کارگروه ارسال نماید.
این کارگروه به صورت هفته ای تشکیل خواهد شد و نتایج آن به دفتر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.
گزارش تصویری این نشست:
WhatsApp Image 2018-08-25 at 11.53.37 AM
WhatsApp Image 2018-08-25 at 11.55.00 AM
WhatsApp Image 2018-08-25 at 12.03.18 PM
WhatsApp Image 2018-08-25 at 12.03.18 PM(1)