ادارات کهگیلویه و بویراحمد از مسدود کردن حساب پیمانکاران خودداری کنند

 

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: خزانه لیست پیمانکاران طلبکار از دولت را به دستگاه های اجرایی استان به ویژه سازمان تامین اجتماعی و امور مالیاتی ارائه دهند تا از مسدود کردن حساب این پیمانکاران خودداری شود.
نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین از دستگاه‌های اجرایی استان خواست موضوع تهاتر بدهی‌های دولت را در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: در این نشست مقرر شد که فعالیت شرکت مدیریت صادراتی در استان اجرایی و کنسرسیوم توسعه صادراتی در استان تشکیل شود.
احمدی با بیان اینکه با هدف احصای اهداف و تبیین برنامه ها کارگروهی در سطح استان با محوریت استانداری، دبیری صنعت معدن و حضور اتاق بازرگانی تشکیل خواهد شد، اظهار کرد: بر همین اساس یک مدل اجرایی و عملیاتی ظرف مدت یک هفته در حوزه اقدامات شرکت صادراتی متولی و فعالیت کنسرسیوم در استان تهیه و ارائه می شود.
احمدی هدف از ایجاد کنسرسیوم را حمایت، تسهیل و کمک به روند فعالیت شرکت مدیریت صادرات در استان دانست و بیان داشت: بر همین اساس هدفگذاری هایی تا پایان سال مورد توجه قرار خواهد گرفت و همچنین باید به سمت کالاهای دارای مزیت صادراتی برویم.
احمدی از جمله دلایل عدم تشکیل شرکت های مدیریت صادراتی در استان را عدم استقبال بیان کرد و گفت: در همین راستا مقرر شد که از ظرفیت و تجربه شرکت های مدیریت صادرات موفق در استان های همجوار برای تحقق توسعه صادرات استان بهره ببریم.
استاندار خاطرنشان کرد: وجود تشکل های صادراتی می تواند روند صادرات در استان را افزایش دهد.
احمدی افزود: ‌ساز و کار اجرایی ما نیز در کنار تحقق توسعه صادرات است که بتوان موتور صادرات استان را به حرکت در آورد.
احمدی با اشاره به اینکه شرکت قوی که بتواند تحقق توسعه صادرات در استان را رقم بزند، نداریم، بیان کرد: از جمله هدفگذاری های مورد نظر لینک شدن به شرکت های صادراتی است.
استاندار به ظرفیت بالای گیاهان دارویی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: چندین ماه از تدوین سند گیاهان دارویی استان می گذرد، اما نگاه سلیقه ای و عدم هدفگذاری صحیح، خروجی مناسبی را رقم نزده است.
وی افزود: باید با برنامه ریزی اصولی، هدفگذاری مناسبی برای آینده این حوزه رقم زد و تعهدات نیز در این بخش عملیاتی شود.
احمدی گفت: در حوزه مباحث پیمانکاری نیز مشکلات حوزه پیمانکاری، واگذاری ها، قانون گریزی ها و مباحث تهاتر بررسی و اقدامات لازم اجرایی می شود.
 *

*

انسداد حساب‌های فعالین اقتصادی به بهانه چند میلیون تومان، خودتحریمی است.

 

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج نیز در این نشست اظهار داشت: افزایش نرخ ارز مشکلاتی را برای فعالان بخش خصوصی ایجاد کرده و میل به خرید اسناد خزانه را هم پایین آورده است.
جبار کیانی پور افزود: با این شرایط، مدیران ما باید متناسب با وقایع روز تصمیم گیری کرده و به دنبال منابع باشند و نباید منتظر این باشند که فلان پیمانکار در وزارتخانه به دنبال منابع باشد.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: امروز مدیر ما نباید برای رفع مشکلات کارکنانش از پول پیمانکار به سازمان تامین اجتماعی بدهد، بلکه باید طوری عمل کند که فضای کارآفرینی استان آسیب نبیند.
کیانی پور با بیان اینکه ما بخش خصوصی از دولت میلیاردها تومان طلبکار هستیم و انسداد حساب‌های ما به بهانه چند میلیون تومان، خودتحریمی است افزود: گناه خانواده‌های ما چیست که باید با میلیاردها تومان مطالبات، حساب ما را به خاطر چند میلیون تومان ببندند؟؟
داریوش دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این نشست با بیان اینکه امسال صادرات ۱۰ میلیون دلار کالا از استان هدفگذاری شده است، اظهار داشت: به دنبال یک تشکل صادراتی قوی هستیم که بتواند تا پایان امسال ما را به این هدفگذاری نزدیک کند.
دیودیده با بیان اینکه میز گیاهان دارویی در استان تشکیل شده و دانشگاه نیز وارد فعالیت های توسعه صادرات غیر نفتی شده است، بیان داشت: مجموعه صادراتی که تحقق صادرات هدفگذاری شده را انجام دهند در استان وجود ندارد.
وی افزود: در همین راستا با محوریت شرکت مدیریت صادراتی توانمند، توسعه ظرفیت ها در این بخش عملیاتی خواهد شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه برای توسعه صادرات، بازار هدف استان تنها روسیه نیست، اظهار کرد: در این بخش می توان پوشش کشورهای نزدیکتر را نیز عملیاتی کرد.
دیودیده گفت: در همین راستا تحقق هدفگذاری ۱۰ میلیون دلاری صادرات غیر نفتی ضروری است و بعد از آن نیز باید گسترش ظرفیت ها را رقم بزنیم.