نخستین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کشور در سال ۹۷ با حضور رئیس اتاق ایران، وزیر اقتصاد، نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و فعالان بخش خصوصی در اتاق ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج؛ جبار کیانی پور نائب رئیس کمیسیون خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی ایران و رئیس اتاق یاسوج نیز در این نشست حضور یافت.
دستور کار جلسه: مشکلات و پیشنهادهای فعالان بخش خصوصی در مورد تبصره ۱۹ قانون بودجه ۹۷ – دستور العمل تشکیل و نحوه اداره جلسات شورای گفت‌و‌گو
جبار کیانی پور نائب رئیس کمیسیون خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی ایران در پایان این نشست اظهار کرد: با پیگیری های کمیسیون خدمات فنی و مهندسی اتاق ایران و در راستای حفظ قدرت خرید اسناد خزانه در این نشست مصوب شد نرخ قدرت خرید از ۸% که قبلا اعلام شده بود و به مطالبات پیمانکاران برای دریافت اسناد خزانه اضافه می گردید، به ۱۵% افزایش یابد و ظرف چند روز آینده نیز این دستورالعمل به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ می گردد.
رئیس اتاق یاسوج در ادامه به دیگر نتیجه این نشست اشاره کرد و افزود: آیین نامه تهاتر بدهی های بانکی پیمانکاران با مطالبات آنها از دولت به زودی و در راستای بودجه سال ۹۷ ابلاغ می گردد  و پس از آن پیمانکاران می توانند بدهی های بانکی خود را با مطالباتشان از دولت همانند اسناد تسویه، تهاتر نمایند.