✅ به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج عصر روز چهارشنبه مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه بازدید به عمل آورد.

photo_2017-10-26_07-53-47

مجتبی خسروتاج همزمان نیز در نشستی با هیئت رئیسه اتاق ایران و رؤسای اتاق های بازرگانی استانی که در سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه دارای دفتر تجاری می باشند به گفت و گو پرداخت.

✳️ در این نشست راهکارهای عملیاتی برای موفقیت این سرای تجاری ارائه گردید؛ ایجاد کنسرسیوم های صادراتی با گروه کالایی خاص، به کارگیری افراد با تجربه و با دانش بازاریابی و همچنین مسلط به زبان های روسی و انگلیسی، استفاده از تجربیات ایرانیان خارج از کشور بخصوص ایرانیانی که در آستراخان روسیه مشغول به تجارت می باشند، تشکیل میز کالایی و برند واحد از جمله مهمترین راهکارهایی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

🔹 جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج که برای راه اندازی و معرفی دفتر تجاری استان کهگیلویه و بویراحمد در آستراخان روسیه حضور دارد در این نشست اظهار داشت:از آنجایی که اتاق های بازرگانی در حمایت از دیپلماسی خارجی دولت تدبیر و امید استراتژی جدیدی را بنا نهاده اند، در راستای این استراتژی هرکدام از اتاق های شهرستانها به عنوان معین کشورهای مختلف انتخاب شده اند.

photo_2017-10-26_07-53-51

🔹 کیانی پور ادامه داد: با توجه به ضرورت ایجاد مراکز بازاریابی تجاری در این کشورها، نیاز است که سازمان توسعه تجارت از این طرح حمایت کرده تا اتاق های استانی نیز بتوانند محصولات تولیدی استانهای خود را با سهولت بیشتری در کشورهای مختلف معرفی و عرضه نمایند.

🔹 رئیس اتاق یاسوج در ادامه پیشنهاد داد: از آنجایی که این مراکز نیاز به تخصیص منابع توسط سازمان توسعه تجارت دارند و در راستای حمایت از صادرات غیر نفتی، تجهیز و حمایت این مراکز بازاریابی تجاری از محل مشوق های صادراتی برای مدت یک سال تامین گردند.

🔹 کیانی پور افزود: این امر کمک خواهد کرد تا مراکز بازاریابی و تجاری ایران در کشورهای مقصد، بتوانند با پیدا کردن بازار و معرفی محصولات تولیدی داخل، شرایط را برای تجارت بخش خصوصی و فروش محصولات در خارج از کشور فراهم آورند، پس از آن نیز این مراکز می توانند به صورت خودگردان و با تامین منابع خود از دریافت درصدی از منافع تجارتشان به فعالیت های خود ادامه دهند.

🔸 مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در این نشست ضمن اشاره به برخی از حمایت های سازمان از بخش خصوصی در امر صادرات؛ اظهار داشت: می بایست در قیمت تمام شده کالاها شرایط رقابتی را فراهم نموده و همچنین سیستم های کنترل کیفیت، گواهی نامه های بین المللی و تفاهم نامه های تعرفه های ترجیهی  مورد توجه جدی قرار گیرند.

photo_2017-10-26_07-53-39
🔸 خسروتاج با اشاره به اینکه اتاق های بازرگانی باید به عنوان سهامداران این مراکز تجاری قرار گیرند، پیشنهاد داد: اتاق های بازرگانی سه ماه به سه ماه گروه های کالایی خود را در این مراکز معرفی نمایند تا ین سرای تجاری به مثابه یک نمایشگاه تخصصی برای کشور فعالیت کند.