علی محمد احمدی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد از مدیران اقتصادی خواست با تاسی از برنامه ششم توسعه، برنامه‌ای پنج ساله برای توسعه استان طراحی و تنظیم کنند و بر اساس آن استراتژی اقتصادی استان را تبیین کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران به طور حتم برنامه عملیات۵ساله داشته باشند و هر ۳ و ۶ ماه از دستگاه‌ها گزارش کار می‌خواهم.
علی محمد احمدی در نشست با مسئولان دستگاه قضایی و مدیران دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ظرفیت‌های این استان در زمینه مواهب طبیعی، صنعتی، کشاورزی، آب، انرژی و  گردشگری کم نظیر بوده که باید با شناسایی این قابلیت‌ها و معرفی آن‌ها گامی بلند برای برون رفت از مشکلات فعلی برداشت.
وی راه موفقیت و مسیر روشن را در گرو همکاری و همدلی همه قوای نظام دانست و افزود: نگاه سیستمی به همه بخش‌ها و رویکرد تعاملی با همه نهادها، سازمان‌ها از اولویت‌های مدیریتی در استان است.
وی اتخاذ شیوه‌های مبتکرانه برای مقابله با وقوع جرم و فرهنگ سازی را مهمترین عامل برای مقابله با این پدیده برشمرد و گفت: تقویت و حمایت از شورای فرهنگ عمومی از دیگر راهکارهای موثر در این خصوص است.
استاندار جایگاه قوه قضاییه را به عنوان پاسدار امنیت و آسایش عمومی در جامعه ارزشمند دانست و افزود: در سایه امنیت می‌توان اقتصادی پویا داشت و در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به توسعه رسید.
احمدی اولویت نخست دولت را رونق تولید عنوان کرد و ادامه داد: مدیران به طور حتم برنامه عملیات۵ساله داشته باشند و هر سه ماهه و شش ماهه از دستگاه‌ها گزارش کار خواهم خواست.
نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد از فراهم نمودن شرایط مناسب و حمایت از واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال خبر داد و افزود: تقویت شهرک‌های صنعتی و توجه ویژه به صنایع تولیدی با هدف افزایش اشتغال و تولید از برنامه‌هایی بوده که با جدیت دنبال می‌شود.
احمدی بیان کرد: کارگروه رفع موانع تولید باید فعال شود و بر اساس رسالت واقعی خود با حمایت از سرمایه گذاران و رونق تولید زمینه رشد اقتصادی و رسیدن به جایگاه واقعی استان را فراهم آورد.
وی تصریح کرد: واحدهای تولیدی بزرگی همچون پتروشیمی گچساران، فولاد یاسوج، کارخانه آجر دهدشت، سیمان مارگون و دیگر واحدهای فعال باید تقویت شوند و با افزایش ظرفیت تولید خود به تولید و ظرفیت اسمی خود برسند.
احمدی از ضرورت توجه ویژه به اقتصاد و مقوله معیشت و رفاه مردم به عنوان اولویت کشور و استان سخن گفت و افزود: دستگاه‌های اقتصادی و بانکی راهبری اقتصاد و تولیت گذار توسعه‌ای هستند و باید با برنامه ریزی، تقویت بدنه کارشناسی و نگاه توسعه محور آینده‌ای روشن را برای استان ترسیم کنند.
وی از مدیران اقتصادی خواست با تاسی از برنامه ششم توسعه، برنامه‌ای پنج ساله برای توسعه استان طراحی و تنظیم کنند و بر اساس آن استراتژی اقتصادی استان را تبیین کنند.
احمدی برون نگری و توسعه صادرات را یکی از راهکارهای عبور از مشکلات دانست و گفت: تقویت زیرساخت‌ها، حمایت از بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی و افزایش سهم صادرات استان از دیگر عوامل توسعه اقتصادی در استان است.
استاندار رایزنی و تعامل با بانک‌های عامل کشور و مدیران ارشد اقتصادی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، حمایت از آنان و آماده سازی بستر برای سرمایه گذاری امن در استان را از دیگر برنامه‌های راهبردی دانست.