photo_2017-08-05_13-38-41
بهره برداری از ۱۱۸طرح صنعتی تا پایان امسال در کهگیلویه و بویراحمد.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از به بهره برداری رسیدن طرح‌های پتروشیمی این استان تا سال ۱۴۰۰ خبر داد .
داریوش دیودیده در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسای اتاق های سراسر کشور برگزار شد، گفت: ۶۴۳ واحد تولیدی و صنعتی در این استان در حال فعالیت است .
وی با بیان اینکه این تعداد واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اجرا شده‌اند افزود: ۳۸۰ طرح صنعتی در این استان در حال اجراست .
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۱۱۸ طرح بالای ۶۰ درصد در استان در حال اجراست که تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید .
دیودیده به فعالیت ۱۵ کارخانه آب معدنی در این استان اشاره و تصریح کرد: تمامی این واحدا‌ها از چشمه‌ها و روان آبهای استان تغذیه می‌شوند .
وی حجم سرمایه گذاری در طرح‌های استان را ۲۵ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: این طرح‌ها ۱۶ هزار فرصت شغلی در کهگیلویه و بویراحمد فراهم می‌سازد .
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از این میزان سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان آن متعلق به پروژه‌های پتروشیمی استان است، بیان کرد: پروژه‌های پتروشیمی استان تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهند رسید .
دیودیده با بیان اینکه تمامی واحدهای تولیدی در این استان در اختیار بخش خصوصی است، افزود: بخش خصوصی در این استان با وجود تمامی مشکلات موجود با تمام توان در حال تولید و فعالیت هستند .
وی از رئیس اتاق بازرگانی ایران خواست که به دلیل نداشتن توان مالی واحدهای تولیدی این استان زمینه حضور بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد را در نمایشگاههای بین المللی فراهم کند.