photo_2017-08-05_13-37-49

کهگیلویه و بویراحمد در موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی قرار دارد.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ موقعیت جغرافیایی نیز در وضعیت منحصر به فردی قرار دارد.
غلام محمد زارعی در گردهمایی رؤسای اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران در یاسوج افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد در کنار قابلیت‌های طبیعی و اقتصادی بالقوه‌ای که دارد از لحاظ موقعیت جغرافیایی نیز در وضعیت منحصر به فردی قرار دارد .
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد کریدور شمال به جنوب و طریق الرضا بوده و فاصله نزدیکی تا بنادر دارد، بیان کرد: این موقعیت جغرافیایی در شاخص‌هایی مانند انباشت کالاهای گوناگون وضعیت خوبی را ایجاد کرده است .
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این استان در کنار ظرفیتهای طبیعی و جغرافیایی، از ظرفیت نیروی انسانی خوب و قوی برخوردار است، امروز فرهنگ کار در استان ما به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده، در گذشته نه چندان دور بیکاری یک ژست و ارزش بود اما امروز کار کردن و تلاش یک ارزش محسوب می‌شود .
زارعی تصریح کرد: امیدواریم ساختار اتاق بازرگانی مستقل شده و بتواند به عنوان مکمل بخش دولتی در عرصه اقتصادی تأثیرگذار باشد .
وی با بیان اینکه رونق اقتصاد کشور نیازمند هم افزایی همه بخش‌هاست، ادامه داد: توزیع عادلانه فرصت‌های اقتصادی و اشتغال زا سبب می‌شود که بتوانیم فقر و محرومیت‌ها را از بین برده و در زندگی و معیشت مردم تعادل ایجاد شود .
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه حمل و نقل پروژه‌های مهمی از جمله راه آهن “اقلید-یاسوج”، تطویل باند فرودگاه یاسوج، پروژه‌های چهارخطه کردن راه‌های اصلی و پروژه احداث آزادراه را دارد که در آینده‌ای نزدیک سبب سهل الوصول کردن سرمایه گذاری در استان می‌شود .
زارعی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد ترانزیت انرژی است، اضافه کرد: انرژی که در پارس جنوبی تولید می‌شود از این استان به عنوان کریدور شمال به جنوب عبور می‌کند که برای استفاده از این ظرفیت در پایین دست و بالادست حوزه گاز اهداف خوبی در استان در دستورکار بوده که اجرای پروژه‌های پتروشیمی از مهم‌ترین این اهداف است.