photo_2017-08-05_14-00-24

استاندار: با سرمایه گذاری در صنعت گردشگری بخشی از مشکلات کهگیلویه و بویراحمد رفع می شود

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: صنعت توریست و گردشگری از ظرفیت های بالا در استان است که با سرمایه گذاری در این صنعت می توان بخش اعظمی از مشکلات را رفع کرد .
سید موسی خادمی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی ایران از استقبال هرگونه سرمایه گذاری در این حوزه خبر داد و افزود: انتظار داریم اتاق ایران به عنوان بازوی توانمند در کنار دولت زمینه حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و سرمایه گذاری در بخش های صنعت، تجارت را در این استان رونق بخشد .
وی با اشاره به توازن منطقه ای و کمک به مناطق کمتر توسعه یافته از جمله کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: هر چند که در این سالها منابع مالی و درآمد دولت مناسب نیست، اما اقدامات شایسته و خوبی در بخشهای صنعت، تجارت، کشاورزی، آب و عمران صورت گرفته که آثار مثبت آن بدون شک در سال های آینده نمایان خواهد شد .
استاندار استاندار کهگیلویه و بویراحمد، راه اندازی نمایشگاه های بین المللی در استان را یکی از راه های کمک به توسعه استان برشمرد و خاطرنشان کرد: مسئولان اتاق ایران با توجه به فراهم بودن زیر ساخت ها در راه اندازی نمایشگاه بین المللی استان ما را یاری کنند .
خادمی با بیان اینکه، ۲۵ درصد از سهام این نمایشگاه مربوط به اتاق بازرگانی استان است، تصریح کرد: در تلاش هستیم که سهم بیشتری از این سهام به اتاق بازرگانی واگذار شود .
وی ادامه داد: معرفی محصولات تولیدی و همچنین معرفی توانمندیها و ظرفیتهای استان و آوردن تکنولوژی نوین از مهمترین مزایای این نمایشگاه است و این نمایشگاه می تواند به توسعه همه جانبه استان کمک کند .
استاندار استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کهگیلویه وبویراحمد می تواند به عنوان قطب برگزاری برخی نمایشگاهها با توجه به ظرفیت های موجود از جمله صنایع دستی، گیاهان داروئی و آب و کشاورزی معرفی شود .
خادمی به تجارب بین المللی و حضور هیات های خارجی برای کمک به توسعه استان اشاره کرد و افزود: طی دو سال اخیر برای نخستین بار چند هیات تجاری و اقتصادی از کشورهای آسیائی و اروپائی وارد استان شدند .
وی بیان کرد: انتظار داریم اتاق ایران با همکاری اتاق بازرگانی استان زمینه حضور هیات های تجاری کشورها را به استان باز کند زیرا که این موضوع می تواند به بهبود و رونق و شناسائی ظرفیت های استان در سطح منطقه ای و جهانی کمک کند .

توجه به استانهای کمتر توسعه یافته از سیاست های اتاق بازرگانی است

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز از حمایت استاندار کهگیلویه وبویراحمد از بخش صنعت و تجارت تشکر کرد و گفت: این ایده ورود هیات های تجاری و اقتصادی به استان شایسته تقدیر است و تلاش می کنیم که درخواست استاندار را در این استان و حتی سایر استان ها عملی کنیم .
وی افزود: کمک به راه اندازی نمایشگاه بین المللی استان کهگیلویه وبویراحمد را در دستور کار داریم .
شافعی بیان کرد: توجه به استانهای کمتر توسعه یافته و رعایت توازن منطقه ای از سیاست های اتاق بازرگانی است و تلاش برای مناطق کمتر توسعه یافته در دستور کار است .
رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: ظرفیتهای استان کهگیلویه وبویراحمد در بخش های گیاهان دارویی، کشاورزی، آب، گردشگری و صنایع دستی از قابلیت هایی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.