دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر که اکنون ۵۴ فرودگاه در کشور فعال هستند و به‎طور متوسط روزانه ۱۱۰۰ پرواز عبوری و ۹۰۰پرواز داخلی در آسمان کشور انجام می‌شود، گفت: در حوزه فرودگاهی نیازمند ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و در حوزه خرید تجهیزات ناوبری، فنی و مهندسی نیازمند ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌های کشور هستیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رحمت‌الله مه‎آبادی افزود: برای خرید تجهیزات ناوبری و خدمات فرودگاهی، بودجه عمومی و درآمدهای شرکت جوابگو نیست و تامین منابع مالی مورد نیاز سرمایه‌گذاری‌ها از طریق فاینانس خارجی است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون مشکلی برای خرید تجهیزات ناوبری و خدمات فرودگاهی وجود ندارد، گفت: مهم‌ترین مساله شرکت فرودگاه‌ها برای تامین منابع مالی استفاده از فاینانس خارجی است تا در کوتاه‌مدت این تجهیزات برای فرودگاه‌های کشور خریداری شود تا شاهد تسریع در حوزه هوانوردی باشیم. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یادآورشد: با این حال خیلی از تجهیزات مورد نیاز فرودگاه‌های کشور و تجهیزات ناوبری هوایی مورد نیاز، کنترل ترافیک، ارتباطات، کمک ناوبری و سیستم‌های راداری خریداری شده و یا در مرحله انجام است.

مه‌آبادی افزود: حجم سرمایه‌گذاری مورد نیاز در حوزه فرودگاهی بسیار زیاد است تا با انجام سرمایه‌گذاری‌های مناسب بتوانیم برخی از مشکلات فرودگاه‌ها را برطرف کنیم. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال گذشته با حمایت‌های دولت و مجلس شورای اسلامی از صنعت هوانوردی بسیاری از مشکلات فراروی این صنعت برطرف شده و امیدواریم با خرید تجهیزات مورد نیاز در این بخش توسعه صنعت هوانوردی کشور با سرعت بیشتری دنبال شود.