بیست و هفتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد

لزوم توسعه کارآفرینی خرد/  شرایط کشور از رکود و تورم خطرناک به سمت عادی شدن حرکت کرده است.

photo_2017-05-10_08-59-43

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج گفت: توسعه کارآفرینی خرد در کهگیلویه و بویراحمد لازم و ضروری است.

جبار کیانی پور در بیست و هفتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: در کنار حمایت ها از سرمایه گذاری های کلان حمایت از سرمایه گذاری های خرد در استان لازم است.

کیانی پور تصریح کرد: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و نگاه دولت یازدهم برای رونق اقتصادی و قانون بهبود فضای کسب و کار بررسی موانع رونق واحد های تولیدی کوچک و متوسط در دستور کاری این جلسه قرار گرفته است.

کیانی پور بیان داشت: شرایط کشور از رکود و تورم خطرناک به سمت عادی شدن حرکت کرده است.

وی افزود: کاهش نرخ ارز، کاهش تورم و پرداخت بخشی از بدهی های دولت به بخش خصوصی در قالب اسناد خزانه و … انجام شده است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت:  پرداخت و تزریق  تسهیلات رونق بازتاب و خروجی  گسترده و وسیع نداشته است و باید آسیب شناسی شود که چگونه میتوان در سال پیش رو از منابع به درستی استفاده کرد و رویکرد ما برای ارائه تسهیلات به چه بخشی از تولید است.

کیانی پور تاکید کرد: توجه به ظرفیت شرکت های دانش بنیان، توسعه کارآفرینی خرد در کنار سرمایه گذاری کلان و کمک به واحد های تولیدی به عنوان یارانه های مصوب شده که باید پیگیری ها برای اختصاص این یارانه ها انجام شود لازم است.

کیانی پور از فعال شدن سازمان سرمایه گذاری خبر داد و اظهار کرد: امید است برای رونق سرمایه گذاری از این ظرفیت استفاده شود.

photo_2017-05-10_09-01-05

۱۰ هزار شغل در کهگیلویه وبویراحمد ایجاد شد

معاون اقتصادی وتوسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی در استان تحقق یافته است.

مجید محنایی افزود: به لحاظ کاهش نزخ بیکاری استان رتبه اول را دارد و میزان نرخ بیکاری استان از ۱۷.۷ درصد به ۱۳.۳ درصد رسیده است.

محنایی عنوان کرد: کاهش نرخ بیکاری از مهمترین شاخص های اقتصادی است و در این سالها حداقل ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی در استان محقق شده است.

وی افزود: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اقدامات بسیار خوبی داشته و آنچه که در تعهد دولت بوده انجام شده است.

محنایی یکی از مؤلفه های طرح های اقتصادی را بازاریابی دانست و گفت: پیش بینی زنجیره صادرات در این حوزه نیز لازم است.

 photo_2017-05-10_09-00-28

ثبت ۷۰۷۷ مورد اشتغال زایی توسط ۱۰ دستگاه در سامانه رصد

در ادامه این نشست مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۰۷۷ مورد اشتغال زایی توسط ۱۰ دستگاه در سامانه رصد ثبت شده است.

صابر مظاهری افزود: باید ۲۸ دستگاه اجرایی  اطلاعات لازم این حوزه  را در سامانه رصد ثبت می کردند.

مظاهری تاکید کرد: تعداد زیادی از این دستگاه ها این اقدامات را انجام نداده اند.

مظاهری با بیان اینکه توجه بیشتر به بنگاه های کوچک و متوسط لازم است تصریح کرد: بخش خرد و اشتغال زایی این بخش کمک کاری برای دولت است.

وی افزود: در حوزه صنایع خرد به راحتی اشتغال ایجاد می شود ولی در حوزه صنایع سنگین این فعالیت ها زمان بر است و باید در کنار صنایع بزرگ که نیاز استان است به صنایع کوچک هم توجه شود.