در بیست و پنجمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:
بررسی راه‌های افزایش توسعه صادرات استان
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در بیست و پنجمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و  بخش خصوصی  استان کهگیلویه و بویراحمد که به بررسی راه‌های افزایش توسعه صادرات استان اختصاص داشت، اظهار کرد: بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در راستای سیاست‌های دولت و بعد از شکل‌گیری ارتباطات جدید بین‌المللی، توسعه صادرات را در دستور کار قرار داده است.
جبار کیانی پور ادامه داد: در راستای حضور سرمایه‌گذاران خارجی، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان و افزایش صادرات محصولات غیر نفتی در سال جاری اقدامات خوبی انجام داده که دعوت از هیأت تجاری امسک روسیه، حضور سفیر بلغارستان در یاسوج و حضور در نمایشگاه‌ عمان از جمله این اقدامات است.
رئیس اتاق یاسوج با اشاره به سفر اوایل بهمن ماه هیأت تجاری کهگیلویه و بویراحمد به عمان و حضور در نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران افزود: کشور عمان دارای جمعیت ۵ میلیون نفری است و در میان کشورهای حضور خلیج فارس رابطه نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران دارد و در این نمایشگاه از ما استقبال خوبی به عمل آمد.
وی بازار عمان را فرصتی استثنایی برای معرفی محصولات استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و عنوان کرد: قبل از حضور در این نمایشگاه اطلاع‌رسانی لازم به واحدهای مختلف تولیدی استان انجام شد که از این فرصت ارزشمند نهایت استفاده را ببرند اما واحدهای صنعتی استقبالی انجام ندادند.
رئیس اتاق یاسوج بیان کرد: در حاشیه حضور هیات بازرگانی استان در نمایشگاه عمان دیدارهایی با هیات عمانی صورت گرفت و با توجه به شرایط موجود میان دو کشور، عمان در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند فرصتی ارزشمند برای عرضه محصولات استان به سایر کشورهای منطقه و جهان باشد.
وی اضافه کرد: اعزام تجار به امارات و ترکمنستان توسط اتاق بازرگانی و اتاق تعاون در دستور کار است که لازم است در حوزه کشاورزی و بسته‌بندی محصولات، شناسایی بازارهای هدف، استانداردسازی محصولات و برطرف شدن ضعف در حوزه تجارت خارجی اقدامات اساسی صورت گیرد.
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست اظهار داشت: اعزام هیئت‌های تجاری استان کهگیلویه و بویراحمد به خارج از کشور و همچنین پذیرش هیئت‌های تجاری سایر کشورها سبب آشنایی تجار ما با بازارهای جهانی می‌شود.
وی با بیان اینکه صادرات این استان هم‌اکنون بر روی ریل توسعه قرار گرفته است، افزود: پس از هر سفر تجاری، باید کمیته پیگیری تشکیل و دستاوردهای سفر رصد و بررسی شود.
مجید محنایی گفت: بر این اساس، کمیته بررسی دستاوردهای سفر هیئت تجاری کهگیلویه و بویراحمد به روسیه و سفر هیئت روسی به کهگیلویه و بویراحمد، کمیته بررسی دستاوردهای سفر سفیر بلغارستان به استان و کمیته بررسی دستاوردهای سفر هیئت تجاری استان به عمان توسط اتاق بازرگانی تشکیل شود.
محنایی خواستار شناسایی ضعف زیرساخت‌های صادرات در کهگیلویه و بویراحمد شد و عنوان کرد: کارشناسان مربوطه به استان‌های موفق در امر صادرات اعزام شوند تا از تجربه سایر استان‌ها برای توسعه صادرات استان بهره‌گیری کنیم.
وی ابراز کرد: وظایف هر کدام از دستگاه‌های اجرایی در حوزه صادرات مشخص است، باید از ارائه بحث‌های تئوری در جلسات خودداری کرده و به سمت راهکارها و اقدامات عملی گام برداریم.
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خلأ مشاور بازاریابی در همه بخش‌ها وجود دارد، گفت: اتاق بازرگانی کارگروهی تشکیل داده و موانع بخش صادرات را احصاء کند.