photo_2017-01-25_19-55-39
هیئت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد که برای شرکت در نمایشگاه معرفی توانمندی های جمهوری اسلامی در مسقط عمان حضور دارند، بعد از ظهر امروز با رئیس اتاق مشترک ایران و عمان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج در این دیدار که در محل اتاق بازرگانی مشترک عمان و ایران و در شهر مسقط برگزار شد، رئیس اتاق یاسوج پس از معرفی استان به صورت پرزنتیشن و پخش ویدئوکلیپی از پتانسیل های استان کهگیلویه و بویراحمد، به تشریح فرصت صادراتی این استان پرداخت.
جبار کیانی پور اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های حوزه کشاورزی و دامپروری استان کهگیلویه و بویراحمد و کیفیت بالای آن، عمان می تواند بازار خوبی برای این محصولات ارگانیک باشد.
رئیس اتاق یاسوج بیان کرد: امیدواریم اتاق های مشترک ایران و عمان بتوانند در تسهیل ارتباط های فعالین اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با بازرگانان عمانی گام های موثری بردارند.
جبار کیانی پور به گردشگری در حوزه کشورهای اسلامی، موقعیت و نزدیکی ایران با عمان اشاره کرد و افزود: با توجه به طبیعت استان کهگیلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن در حوزه هیا گردشگری، این استان می تواند یکی از مقاصد گردشگری شهروندان عمانی باشد.
وی ادامه داد: چهار فصل بودن کهگیلویه و بویراحمد، مناظر بکر طبیعی آن و نزدیکی جغرافیایی این استان بدلیل قرار گرفتن در جنوب ایران با کشور عمان می تواند محلی امن و دلپذیر برای گردشگران عمانی باشد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران تصریح کرد: بخش خصوصی ایران دارای تجربه ارزشمند در انجام پروژه های مختلف و سرمایه گذاری در بخش های متنوع می باشد و این بخش برای ارتقای سطح همکاری باکشور عمان آمادگی کامل برای گسترش همکاری با فعالین اقتصادی این کشور را دارد.

photo_2017-01-25_19-55-31

کیانی پور افزود: بنادر کشور عمان می‌توانند جایگزین بسیار خوبی نسبت به سایر بنادر و مناطق آزاد در سایر کشورها برای تجار ایرانی باشند و توسعه همکاری بیشتر در خصوص خطوط کشتیرانی می توان این به این مهم دست یافت.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: هم اکنون زمان مناسبی برای تجار و سرمایه گذاران ایرانی برای ورود به بازار عمان است. عمان به جهت دارا بودن زیرساخت‌های مناسب و همین‌طور دارا بودن محیط امن و وجود بنادر و مناطق آزادی چون صحار، دوقم و صلاله، شرایط لازم برای ورود تجار ایرانی به این بازار را دارا است و این بنادر می‌توانند جایگزین بسیار خوبی نسبت به سایر بنادر و مناطق آزاد در سایر کشورها برای تجار ایرانی باشند و سعی بخش خصوصی ایران نیز این است از طریق آشنایی بیشتر با کشور و فعالین اقتصادی عمانی جایگاه مبادلات و سرمایه گذاری دو کشور را به سطحی که لایق مناسبات سیاسی خوب دو کشور است برسانند.

photo_2017-01-25_19-55-34

نائب رئیس اتاق یاسوج نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به در حال توسعه بودن جوانی صنایع استان کهگیلویه و بویراحمد ، این استان به دنبال توسعه فعالیت های خود به خصوص در بیرون از مرزها جمهوری اسلامی می باشد.
چنگیز هاشمی ادامه داد: در همین راستا اولویت ما در استان کهگیلویه و بویراحمد همگام با دولت جمهوری اسلامی ایران ارتباط با کشورهای دوست و نزدیک اختصاص دارد.
نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج تصریح کرد: تولید کنندگان عمانی می توانند از طریق ارتباط مداوم و موثر با استان کهگیلویه و بویراحمد از تجارت بلند مدت و پر سود با این استان بهره ببرند.
هاشمی خاطرنشان کرد: ظرفیت ها و توانمندیهای عظیم استان کهگیلویه و بویر احمد در زمینه تولیدات کشاورزی، گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی وابسته به آن، نفت و گاز، خدمات فنی و مهندسی و معدنی می تواند زمینه مساعدی را برای همکاری مشترک فعالین اقتصادی این استان با عمان فراهم آورد.
photo_2017-01-25_19-55-26
در ادامه این دیدار رئیس اتاق مشترک ایران و عمان ضمن قدردانی از حضور هیئت اتاق بازرگانی استان در عمان افزود: با توجه به پتانسیل های عظیم استان کهگیلویه و بویراحمد، ظرفیت های این استان در زمینه های مختلف و نیاز بازار کشور عمان، کهگیلویه و بویراحمد می تواند برای تولیدات گل و گیاهان زینتی و همچنین خشکبار بازار خوبی برای تجار عمانی باشد.
حسین جواد به مناسبات اجتماعی کشور عمان با کشورهای آفریقایی اشاره کرد و افزود: تولید کنندگان ایرانی می توانند از ظرفیت های عمان برای صادرات به دیگر کشور ها بخصوص کشورهای افریقایی بهره ببرند.