photo_2017-01-25_12-03-15

 

هیئت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در کارگاه معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در منطقه ازاد دقم – عمان شرکت و از نزدیک با ظرفیت های این منطقه آزاد عمان آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج، صبح امروز شرکت های ایرانی حاضر در نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در مسقط عمان، در کارگاهی آموزشی در منطقه آزاد دقم با ظرفیت ها پتانسیل ها و مشوق های سرمایه گذاری و نحوه همکاری با طرف های عمانی در منطقه آزاد در حال توسعه آشنا شدند.

در این کارگاه موقعیت جغرافیایی، خدمات و نوع فعالیت های منطقه آزاد دقم همچنین نحوه ثبت شرکت، نحوه صادرات مجدد کالا، ظرفیت های حمل و نقل دریایی برای شرکت کنندگان ارائه شد.

مدیران این منطقه آزاد در خصوص خدمات لجستیک، نحوه فعالیت در حوزه های پتروشیمی، منابع معدنی، شیلات، صنایع تبدیلی و کشاورزی نیز مطالبی را ارائه دادند.

photo_2017-01-25_12-03-17

منطقه ویژه اقتصادی دقم، مرکزی برای حمل و نقل دریایی و ارائه خدمات لجستیک، منطقه ای امن برای سرمایه گذاری جهت صادرات صنایع مبتنی بر پتروشیمی، منابع معدنی و شیلات و مقصدی جذاب برای گردشگری در خلیج فارس محسوب می شود و از این رو به عنوان یکی از اهرم های مهم برای رشد اقتصادی عمان و بهبود کیفیت زندگی در جوامع محلی استان وسطی عمان عمل می کند.

اسکله دریایی، منطقه صنعتی، شهر جدید، بندر ماهیگری، منطقه گردشگری، مرکز لجستیک و منطقه آموزشی و تجاری که همگی مورد پشتیبانی یک سیستم حمل و نقل گوناگون (زمینی، دریایی و هوایی) هستند که این منطقه را به مناطق مجاور وصل می کند (مثل کشورهای حاشیه خلیج فارس، خاورمیانه، شرق آفریقا و جنوب شرق آسیا). این منطقه ویژه اقتصادی توسط اداره منطقه ویژه اقتصادی دقم مدیریت، نظارت و توسعه داده می شود که خود یک نهاد دولتی با استقلال مالی و اداری است.