صبح روز یک شنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵ سفیر کشور بلغارستان به همراه رایزن اقتصادی سفارت این کشور و مشاور خود وارد استان کهگیلویه و بویراحمد  شدند.

🔹 جبار کیانی پور در بدو ورود سفیر بلغارستان به یاسوج با اشاره به ظرفیت بلغارستان در حوزه صنایع تبدیلی گفت: کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت متعددی در حوزه گیاهان دارویی است.

🔸 رئیس اتاق بازرگانی یاسوج تصریح کرد: ارتباط میان کهگیلویه و بویراحمد و بلغارستان علاوه بر ایجاد صلح و دوستی میان اعضای طرفین موجب آشنا شدن و استفاده از ظرفیت طرف ایرانی و بلغاری می‌شود.

🔸 در ادامه سفیر بلغارستان از حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج ابراز خرسندی کرد و افزود: از این که به این استان در راستای ایجاد رابط اقتصادی و آشنایی با ظرفیت‌های این استان سفر کرده‌ام خوشحال هستم.

🔹 سفیر بلغارستان بلافاصله پس از ورود به استان با هیئت همراه خود وارد ساختمان اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی یاسوج شد و دیداری با رئیس و مجموعه این اتاق داشت.

سفیر بلغارستان پس از حضور در ساختمان اتاق یاسوج:

🔹 رفتار حرفه ای مجموعه اتاق بازرگانی یاسوج, نشان دهنده جایگاه بارز این نهاد در استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

🔹 پولنداکوف: بابت وجود این مجموعه قوی و ساختمان مدرن اتاق بازرگانی, به فعالین اقتصادی این استان تبریک می گویم.

🔹 پس از این دیدار، سفیر بلغارستان و رایزن اقتصادی سفارت این کشور با استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.

🔹  پس از این دیدار نیز نشست سفیر و رایزن اقتصادی کشور بلغارستان با مدیران دولتی استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن کنفرانس های اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

🔹 در ادامه برنامه های حضور سفیر در استان کهگیلویه و بویراحمد، عصر روز اول نیز نشستی با حضور هیئت نمایندگان و فعالین اقتصادی استان با سفیر و رایزن اقتصادی بلغارستان برگزار شد.

🔹 در روز دوم این برنامه نیز، سفیر بلغارستان در ایران و رایزن اقتصادی بلغارستان که به دعوت اتاق بازرگانی یاسوج به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بودند،  از واحدهای نمونه صنعتی، کشاورزی و گردشگری این استان بازدید کردند.

🔹 مجموعه دناصنعت نخستین واحد تولیدی بود که مورد بازدید قرار گرفت. سفیر بلغارستان پس از دناصنعت از واحد تولیدی صنایع نان کوبودنا بازدید کرد.مجتمع گلخانه‌ای شرکت نگین فلات آریا، شرکت‌های دانش بنیان زردبند و سینره و مجتمع ورزشی تفریحی باقری از دیگر واحدهای کشاورزی، صنعتی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بود که مورد بازدید سفیر بلغارستان قرار گرفت.

🔹 در آخرین برنامه نیز عصر روز دوم، کنفرانس خبری سفیر بلغارستان و رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در سالن جلسات اتاق یاسوج برگزار گردید.

گزارش کامل تصویری این برنامه ها را در زیر می بینید: